Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke azt mondja: őt „nem zavarja” a közvetlen választás, de az RMDSZ nevében nem tudja ezt a módszert támogatni.
– Én ettől a módszertől nem tartok, hiszen kétszer is közvetlen választással nyertem el az elnöki posztot. Sőt, voltaképpen sokkal nagyobb legitimitást ad, ha mondjuk százezer ember szavaz rád, mintha harminc tanácsos választ meg. A közvetlen választással az a gond, hogy akkor nagy valószínűséggel lemondhatunk arról, hogy a Szilágyságban, Partiumban, Máramarosban elnöki esélyesünk legyen, de még a Maros megyei tisztség sem biztos, hogy megszerezhető – mondta el a tanácselnök.
A módosítást a miniszterelnök jelentette be. A kabinet úgy módosította az önkormányzati választási törvényt, hogy a megyetanács-elnököket közvetlen szavazással válasszák meg a helyi közösségek. A kormányfő meggyőződését fejezte ki, hogy a megyei tanács elnökének személyéről nem a pártoknak kell dönteniük politikai tárgyalások nyomán, hanem az adott megye állampolgárainak.
Az ellenzék és az államfő bírálta a módosítást. A választási törvény sürgősségi kormányrendelettel történő módosításával valójában a miniszterelnök a Szociáldemokrata Párt „báróinak” tesz engedményt – jelentette ki Klaus Iohannis, aki hozzátette: ezzel a kezdeményezéssel „játék közben változtatják meg a szabályokat.” Nem áll a lábán a kormánynak az az érve, hogy a megyetanács-elnököt a népkell kell megválasztania, mert gyakorlatilag egy megyének nincs népe – érvelt Iohannis.
De,eggyaltalan ,miert van szukseg a ;megyei tanacsokra; es a prefectusokra es a korulottuk levo eloskodokre?Csak Kovaszna megyebe ez a ket burokrata letesitmeny mennyibe kerul az adofizetoknek?