Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Első alkalommal, a jövőben kezdődő európai uniós ciklus során, megyeszékhelyek és municípiumok elkülönített pályázatot nyújthatnak be, és pénzt tudnak lehívni – mindkét esetben feltétel, hogy a vonzáskörzetükbe tartozó közigazgatási egységekkel társulást hozzanak létre. Délelőtt Sepsiszentgyörgyön a megyeszékhely vezetőségével és a várost körbevevő nyolc település polgármesterével tartottak közös megbeszélést, hétfőn pedig a kézdiszéki polgármesterekkel találkoztak, akik támogatják egy ilyen fejlesztési pólus létrehozását – ismertette Tamás Sándor.
Fejér László Ödön szenátor kiemelte: az RMDSZ kezdeményezésére változott olyan módon a jogszabály, hogy a 100 ezres lakosságszámúnál kisebb települések is esélyhez juthassanak, metropolisz-övezetek kialakítása révén, municípiumok, megyeszékhelyek köré tömörülve.
– Sok uniós pályázati kiírás eddig nem volt elérhető a kisebb települések számára, de végre Felsőháromszék fővárosa, Kézdivásárhely, valamint annak vonzáskörzete is látványosan fejlődésnek indulhat, csökkenhet a szakadék a nagy és a kisebb városok között – nyugtázta Bokor Tibor polgármester.
Ehhez az érintett helységek vezetőségével együtt egységes, regionális fejlesztési stratégiát dolgoznak ki, közös nevezőre hozva az elképzeléseket, terveket. Az első lépés létrehozni a szükséges egyesületi keretet, jelenleg ezen dolgoznak, tette hozzá az elöljáró.