Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Prospera Sepsi pályázat a Sepsi GAL helyi akciócsoport által megpályáztatott 7 millió euróból 4.679.701 lejt nyert el arra, hogy integrált szolgáltatásokat nyújtson a mélyszegénységben küzdők számának csökkentése érdekében Sepsiszentgyörgyön. A városháza tanácstermében tartott sajtóeseményt Hubbes Kinga, a Gyulafehérvári Caritas régiós koordinátora moderálta, elsőként Antal Árpád szentgyörgyi polgármesternek adván meg a szót.
Az elöljáró elmondta, nagyon nehéz, összetett problémára kell megoldást találni, az Őrkő negyedi, Csíki negyedi és szépmezői mélyszegénységben élők kiszolgáltatottságát kell csökkenteni, képletesen hálót kell adni a kezükbe. Egyúttal cáfolta azt a szóbeszédet, mely lábra kapott a városban, miszerint az Őrkő negyedieket a Jókai utcába költöztetnék.
Ludescher László, a Caritas szociális ágazatának igazgatója vázolta az idáig vezető utat: 3 éve készült a szociális felzárkózást megcélzó stratégia, majd létrejött a Sepsi GAL, megköttettek a partnerségek. Ha a vállalkozók, közintézmények és a civil szektor összefog, minden esély megvan a sikerre – vélekedett.
Ennyire összetett beavatkozásra még nem volt helyi példa, ezért sok tapogatózás jellemezte, visszajelzések nyomán csiszolódott a Prospera pályázat, mely elsőként jutott el az előfinanszírozásig, tudtuk meg Veres Nagy Tímeától, a Sepsi GAL akciócsoport vezetőjétől. A mélyszegénységben élők körében végzett korábbi munka során kiderült, nem lehet egy oldalról beavatkozni, de minden szektornak különböző hatásköre van, amiket össze kell hangolni. Most ezért „integrált” a szolgáltatás, mert több oldalról próbál beavatkozni, és minden partner elkötelezett: segítik a családok hozzáférését a közszolgáltatásokhoz, szakmát tanítanak a felnőtteknek, akiknek foglalkoztatásukat megoldani is cél, de egyénileg is mentorálják őket.
A Prospera projektmenedzsere, a Caritas fejlesztési aligazgatója, Kerezsi Hajnalka is megerősítette, bár több tíz éve jelen vannak a roma közösségben szociális szolgáltatásokkal, korábban nem tudtak érdemben előrelépni a szektoriális megközelítés miatt.
– Most a falakat le tudtuk bontani – mondta, ennek bizonyságául sorolta a közreműködő partnereket: az Amöba Eurocenter, a Háromszéki Közösségi Alapítvány, a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi fiókja, a tanfelügyelőség és az önkormányzat szövetkezett. Összesen 36 személy fog foglalkozni a 600 célszeméllyel, közülük 360 munkaképes felnőtt, a többiek az ő gyermekeik, együtt élő hozzátartozók.
Remélhetőleg a közpolitikák változása is támogatja majd e folyamatot – mondta Antal Árpád, hozzátéve, hogy a rengeteg szociális segélyen élő munkaképes felnőttet a nagy munkaerőhiánnyal küszködő ágazatokba, például az építőiparba kellene bevonzani az Ázsiából importált munkások helyett.