A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Lakossági jelzésre szálltak ki a Szemerja negyedbeli stadion futópályájához, csapdát helyeztek ki, és szombaton sikeresen befogtak egy rókát. Az állatot kivitték a természetbe, és elengedték. Érdeklődésünkre, hogy mennyire hatékony ez a módszer, az illetékesek elmondták, hogy a törvény értelmében a vadon élő állatokat nem szabad fogságban tartani, egyedüli megoldás, hogy 15 kilométeres távolságra elviszik, és elengedik. A csapdát a továbbiakban is felállítják a helyszínen, hiszen itt több rókát is láttak meghúzódni.
A kutyák örökbefogadásával kapcsolatosan kiderült, hogy főképpen vidékről igénylik a nagyobb testű, házak őrzésére is alkalmas kutyákat: a járványügyi helyzet miatt pár hónapja ugyan megcsappant az örökbefogadók száma, de a napokban egyre nő, jobbak a számadatok.
A menhelyre számos kutya amúgy a megyeszékhelyi Őrkő negyedből érkezik, az itt élő közösség és a menhely alkalmazottai között kialakult egy hatékony együttműködés, így a kéthetente zajló befogásoknál az őrkőiek is jelen vannak, mutatják, hogy melyik eb agresszív, de olyan esetre is számos példa akad, amikor saját kutyájukról- netán frissen született kutyakölykökről mondanak le, vitetik el ezeket a menhely alkalmazottaival.
Az illetékesek szerint az együttműködésnek köszönhetően megértették a befogások célját, rájöttek, hogy egy kutya is elég egy udvaron belül, így könnyebben gondját tudják viselni az ebeknek. A kétheti akciók prioritása a nőstény kutyák befogása, így fékeznék a szaporodást a helyszínen.