Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szép számú érdeklődő vett részt vasárnap a Vadon Egyesület által harmadik alkalommal megszervezett lovas családi napon Benedekmezőn, a Székelyföldi Lovasközpontban. A délelőtt 10 órakor rajtoló eseményen kicsik és nagyok egyaránt lovagolhattak, lovaskocsikázhattak, illetve az Ispiláng Egyesület irányításával kézműves-foglalkozáson vehettek részt.
Török Enikő, a Vadon Egyesület munkatársa érdeklődésünkre elmondta, a családi napot már harmadik esztendeje szervezik partnerségben a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatallal, illetve az eseményhez két éve társult a Sagittis Siculorum Egyesület, de további partnerek az Ispiláng Egyesület, illetve a Kovászna Megyei Vöröskereszt is.
– A Vadon Egyesület részéről Nagy Eszter, illetve a Sagittis Siculorum képviseletében Pászka Lehel lovasoktatók vezetik a lovagoltatást. Az esemény díjtalan: célunk a lovas élet, a lovas hagyományokhoz kapcsolódó tevékenységek népszerűsítése korosztálytól függetlenül – részletezte Török Enikő.
Az oktatók mellett 12 önkéntes is tevékenykedett: a fiatalok profi módon kezelték a türelmetlen – sokszor velük egykorú, vagy idősebb – látogatókat rövid, céltudatos tanácsokat osztogattak, miközben folyton mosolyogtak, közvetlenek és barátságosak voltak, a lovakat pedig magabiztosan kezelték.
A szervezők elmondták, az esemény jó alkalom az idei lovastáboraik népszerűsítésére is: augusztus 14–19. között a kezdők, illetve augusztus 28. – szeptember 2. között a haladók vehetnek részt a már 4 éves hagyománnyal büszkélkedhető táboron (bővebb tájékoztatást a Vadon Egyesületnél lehet kérni).
Pászka Lehel lovasíjász, lovasoktató kifejtette, a családi nap jó lehetőség arra, hogy mind a kicsik, mind a nagyok kipróbálhassák a lovaglást, közelebb kerüljenek a hátasokhoz.
– A lótartás költséges, időigényes, így egy ilyen lovarda fantasztikus lehetőségekkel kecsegtet. A lovaglás önmagában nem veszélytelen, de azért vagyunk itt mi, oktatók, hogy megelőzzük a baleseteket, illetve fontos, hogy az itteni lovak is türelmesek, jól felkészítettek – magyarázta, hangsúlyozva, a gyerekeknek a vérében van a ló iránti szeretet, ám, ha soha nem kerülnek állatközelbe, akkor „kinevelődik” belőlük ez a természetes érzés.
Nagy Eszter lovasoktató már 12 éve foglalkozik a szelíd négylábúakkal, számos iskolát járt ki ezen a téren. Elmondása szerint a Vadon Egyesület lovaiba sok munkát fektettek, ugyanakkor ezek már hozzászoktak a rendszeres lovagláshoz.
– A kollegáimnak tekintem a lovakat, nyugodtak, megbízhatóak, ugyanakkor az önkéntesek munkája is kifogástalan: sok kicsi őket látva kap bátorságra, és kipróbálja a lovaglást – összegezett.
Péter Kinga, az Ispiláng Egyesület vezetője idén is érdekes feladatokkal lepte meg a lovaglásban kifáradt kicsiket: az érdeklődők lovas nyakékeket, papírgurigákból lovacskát, illetve zokni-botlovacskát készíthettek.