Elég nagy baj nem hogy nem baj mert sokan munka nélkül maradnak!!!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Tudom, hogy másképp is lehetett volna, de azok, akik a bezárásról döntöttek, sosem jártak a gyárunkban, és nem tudhatják, mit jelentettek nekünk ezek a kívülről szürke, de belülről kipusztíthatatlan és zsongó élettel teli épületek. Csak ez lehet a mentségük” – írta a dolgozóknak a közösségi hálón Kese László igazgató. A részletekről Gáspár Tímea számolt be lapunknak.
– Mi a Lear Pitești-nek szállítunk alvállalkozóként, ők pedig a Nissannak dolgoznak be. A Lear amerikai vezetői döntöttek úgy, hogy az alvállalkozókkal megszüntetik a munkaviszonyt. Köztudott, hogy az egész autóipar megrogyott a járványtól, csak a Nissan 20 ezer dolgozót bocsát el. Mi elkezdtük a kollektív leépítési folyamatot, az alkalmazottak a felmondási idejüket töltik, ami 20 munkanap alapesetben, kivéve a fogyatékkal élőket, akiknek 30 nap, és a vezetőségi tagokat, akiknek az egyéni munkaszerződésben rögzített terminus a mérvadó. Nem zárkózik el a vezetőség attól, hogy más alternatívákat vagy megrendelőket keressen, de nem tarthatjuk hónapokig bizonytalanságban az embereket. A Valkes 50 dolgozójának, akik egy ideje már az Autoliv gyárnak dolgoznak be, továbbra is megmarad a munkaviszonya.
Gáspár Tímeától azt is megtudtuk, hogy az autóiparban gyártósorokat általában a megrendelő biztosítja az alvállalkozóknak, így ezeket majd elviszi a tulajdonos.
– Volt 13 szép év – mondta Honesz Gyula, a cég operatív vezetője, aki a Valkes legnagyobb erősségének azt az összekovácsolt csapatot tartotta, amelyik olyan minőségi és termelési mutatókat produkált, amire büszkék lehettek.
A Valkes volt az egyetlen cég, amely szervezett formában foglalkoztatott fogyatékkal élőket is, az Írisz Házból 13 fiatalnak jelentett kenyérkereseti lehetőséget a kábelszerelés.
Elég nagy baj nem hogy nem baj mert sokan munka nélkül maradnak!!!
Sajnálom, viszont egy jó példa arra, hogy egy egészséges vállalkozás több lábon kell álljon. Ha a munka nagyrészét egy megrendelő biztosítja, akkor ezek a dolgok megtörténhetnek. Hasonlóan jártak egyes készruhagyárak is.
Nem minden szektorban működik a többlábon állás, csak gondolj bele jobban,olvasd el a cikket és egyből megérted. Valószínű most jön egy új tárgyalás azután folytatódik, viszont a hirtelen leállásra nincs nagyon ahogy reagálni, a gyártósorokat kicserélik, eltart a procedura…
Persze, nem mindenhol működik, pl. turizmusnál kb. mindenkinek betett a járvány, de a Valkesnél és a textiliparnál működhet. A Valkes példája mutatja, hogy bizonyos részben működött is: az Autolivnek dolgozóknak van munkájuk. Ha egy kliens nem a munka 80%-át adja, hanem 20-30-at, akkor könnyebb a válságokat átvészelni. Sajnos sokan ha kapnak egy jó partnert, akkor arra feltesznek majdnem mindent. Ez is működhet, akár sok évig is, csak akkor előbb-utóbb megtörténik, hogy hirtelen kell az egész gyárat leállítani. Tudom, gyártósorok esetén nehezebb az átállás, de ismerek sok olyan céget, ahol nem ennyire nehéz, mégis egy nagy klienstől függnek.
Nagyon sajnálom.. Dolgoztam ott 3 évet.. Es tenylegjó csapat volt!!
A Valkes már elég rég bezárt átküldték a munkásokat a közeli kormány gyárba úgyhogy ez már nem újdonság semmi féle képpen sem. Ja és ami ott működött arról a sok ” pofára megy a munkások megtartása ” dologról csak az tudna írni aki ott dolgozott is .De nekem nincs kedvem erről mesélni mert még az emléke is felidegesít .
Hát nem volt konnyu az biztos sokan ahogy jöttek úgy mentek is nem birtak
Hát szomorú😶sajnos,nm is kevesett😑legfőképpen a sok munkanélkül maradt munkás végett,akik megalázkodva nap mint nap mentek és gűrcöltek,nyelték a nagyképűségtöl,duzzadt felleteseik által okozott napi megmérettetéseket🤮persze itt most szó sincs sajnálatrol főként,az ilyen senki semmi házi Kese Lacika👎,Honesz Gyulacska👎 es a többiek iránt sőt …..mondjuk őket nm is kell busulni,gondolom volt idejük megvastagodni az évek sorrán🤑nem ám fogja ez őket annyira megérinteni,na de hogy mi lesz a sok semmire kellö tanulatlan paraszt kisebb”főnök”🤡sórsa,akik csak verni tudták a mellkasukat,nagyoskodni,lenézni es fenyegetni a pórnépet🤢na most majd éttlen megfagynak🤣🥵👍milyen kellemes lesz szimpla munkáskent „dolgozni”amugyis ez ismeretlen fogalom volt mind eddig👎bucsú az eddigi semmit tevésért kapott 2-3000 Ron-tól 🤣
Nagyon helyes az ilyen személyeknek még levegőt se…Haleluja eljőtt a cumi ideje mit megérdemelnek🤗👌👍
Még sehol sem volt a járvány, mikór Kézdivásárhelyen már a Valkes bezárásáról beszéltek.
Nagyon szomorú dolog, sok ember maradt munka nélkűl, és sajnos nincs olyan sok munkalehetőség ahova az emberek eltudnának helyezkedni. Ez viszont a város szégyene.
A bevásárlókőzpont építése is leállt pár munkahely elszált ott is, de nagydobra verték az ipari parkban 12 munkahely létrehozását, hajrá Árpád elvtárs és barátai
😢
Nem baj, ott a szepmezoi beruhazas , 12 embert fel is vesznek azonnal.