Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Esztelnek már 2016 márciusa óta mintafalunak számít a biomasszával való fűtésben, ugyanis akkor avatták fel a településen azt a hőközpontot, amely a községháza, a kultúrház és az Angustia Egyesület számára a hőt és a meleg vizet biztosítja.
Kedden a BioVill nevű kezdeményezés népszerűsítése zajlott a program kéttucatnyi képviselője jelenlétében – köztük Vajda Lajos, a Green Energy Klaszter elnöke, valamint a horvát Zagrábi Egyetem két doktorandusza. A kihelyezett munkaülés az esztelneki zárdában kezdődött és a Nagy Mózes-iskolában folytatódott: a jelenlevő szakemberek arra voltak kíváncsiak, hogy az önkormányzat épületében lévő, a kultúrotthont is ellátó biomasszaüzemet miként lehetne a többi középületre is kiterjeszteni, hogy a település méltán birtokolhassa a megújult energiák felhasználásával működő mintafalu címet.
Ezt követően a községháza dísztermében beszámolók, előadások hangoztak el az energiafűz-ültetvények jövőjéről, jogi megítéléséről, fűtésrendszerekről és pályázati lehetőségekről. Sebestyén Tihamér szakkutató, a Babeș-Bolyai Egyetem segédtanára érdeklődésünkre elmondta: a helyi biomassza felhasználásával próbálják az energiagondokat megoldani, és ezt népszerűsíteni a helyiek körében, ugyanis a cél Esztelneket egy olyan településsé avanzsálni, amely teljes mértékben energia-független.