Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Március 1-je és május 15-e között lehet benyújtani a 2018-as esztendőre vonatkozó egységes agrártámogatási kérelmeket a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) megyei fiókjánál. A dokumentációt máris lehet készíteni, mert az utóbbi időben feltűnően rend van: időben fizetik a támogatásokat, de nem is néznek el semmilyen késést a dokumentáció benyújtását illetően.
A területre és az állattenyésztésre vonatkozó nyilatkozatokat kizárólag elektronikus formában lehet kitölteni az IPA-Online applikáció segítségével – írja a mezőgazdasági minisztérium közleményében.
György Ervin, az APIA Kovászna megyei igazgatóhelyettese azt mondta: ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy János bácsinak Zalánpatakon, Felszegről interneten kell bejelentkezni a platformra.
– Az adatokat úgyis itt kell leellenőrizni, és a jogszabály szerint a kérést is csak az APIA tisztségviselője előtt lehet lezárni, tehát tulajdonképpen úgy történik minden, mint eddig. A gazdákat egy előre ismertetett program szerint behívjuk, benyújtják a kérést, bevezetjük az adatokat a rendszerbe, kinyomtatjuk, átnézik és aláírják – magyarázta György Ervin.
Az igazgató arra kéri az érdekelteket, hogy a szükséges, érvényes dokumentációval pontosan jelenjenek meg akkor, amikorra programálásuk van, hogy elkerülhetők legyenek a fölösleges torlódások, és senki se csússzon ki a határidőből.
A kérelmezőnek a beadványhoz mellékelnie kell a helyi polgármesteri hivatal által kiállított gazdalajstrom-kivonatot, illetve minden olyan dokumentumot, amely azt bizonyítja, hogy jogosult a terület használatára. Minden dokumentumnak érvényesnek kell lennie a támogatási kérelem benyújtásának pillanatában. Azok a területek, amelyek nem használhatók az év teljes ideje alatt, nem jogosultak támogatásra – figyelmeztet György Ervin.
Azok a gazdák, akik életjáradékot kapnak bérbe adott, vagy eladott területeik után, nem jogosultak területalapú támogatásra. Tavaly Kovászna megyében csaknem 14 ezer gazda több mint 40 millió euró értékben kapott mezőgazdasági támogatást, de György Ervin szerint ez a szám, mire mindent kifizetnek, 55 millió euróra nő.
Románia, az Európai Unió tagjaként többféle mezőgazdasági támogatásban részesül, amelyeket a gazdák pályázhatnak meg. Ezek nagy része az APIA megyei kirendeltségein keresztül jut el a gazdákhoz. A korábbi gyakorlattól eltérően, a támogatások kiutálása viszonylag gördülékenyen, időben történik, igaz nagyot szigorítottak a leadási renden is.