erdekes….. szomoru, hogy egy gyogyszertarnak van majdnem a legnagyobb forgalma
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A második és harmadik helyezettek jóval kisebb forgalommal állnak a tejesek mögött, de a teljes képhez több tényező is hozzátartozik. Második az EX FOR Kft., azonban jóval lemaradva az első helytől. 2019-ben 14 millió lejes forgalmat bonyolított le, ami nagyjából 35-ször kevesebb, mint az első helyen álló tejgyár forgalma. Harmadik a Deák Hámor cég 9,7 millió lejes forgalommal. Érdekesség, hogy a Hermann gyógyszertár megelőzi például az ERPÉK sütőipari vállalatot, de az Eurocovasna üzemet is.
Kovászna megyei összesítésben Barót a Kovászna megyei cégek éves pénzforgalmának alig 9%-át adja, viszont, ha azt nézzük, hogy a megye összlakosságának csupán mintegy 5%-a él itt, ez az arány mégsem tűnik olyan kevésnek. A baróti székhellyel bejegyzett 183 kereskedelmi cég összesen 1164 alkalmazottat foglalkoztat, Kovászna megyei viszonylatban ez 4,24%-ot jelent.
Elemzők szerint azonban a barótiaknak nincs túl sok okuk a hátradőlésre: ha nem lenne az Olympus tejgyár, városuk a megyében bejegyzett cégek éves pénzforgalmának mindössze 1,7%-át tudhatná magáénak, ami körülbelül Kökös község szintjével lenne egyenértékű. Így valószínűleg igazuk van azoknak, akik az elmúlt négy polgármesteri mandátum rovására írják a gazdasági fejlődés megtorpanását, mert nemcsak a befektetők kerülték el valamiért nagy ívben Barótot, de helyi vállalkozások sem születtek, amelyek munkahelyeket teremtettek volna, és életet leheltek volna a vidékbe.
Az új polgármester, Benedek Huszár János találkozókat kíván szervezni a helyi vállalkozókkal azért, hogy körvonalazzák az együttműködés feltételeit, és meghatározzák a fejlesztések irányát, ugyanakkor lapunknak leszögezte, terve katalógust összeállítani a baróti befektetési lehetőségekről, amiket minden lehetséges fórumon közvetítenének, hogy munkahelyteremtő vállalkozásokat vonzzanak a térségbe. A kereskedelmi és iparkamara elnöke, Édler András György egy korábbi sajtónyilatkozatában úgy fogalmazott, Barót nagy kihasználatlan potenciállal rendelkezik, van, ahová fejlődnie. Szerinte a turizmus és az ökogazdálkodás területén kellene keresniük a helybélieknek a kitörést.
A megyei tanács elnöke is számos alkalommal rámutatott arra, hogy a megye rendbe teszi az erdővidéki infrastruktúrát, a fejlődést azonban ez önmagában nem tudja elhozni: erről már a helyieknek kell gondoskodniuk, teniük érte.
erdekes….. szomoru, hogy egy gyogyszertarnak van majdnem a legnagyobb forgalma
MILYEN TEJGYÁR????Bukarest élvezi annak a hozadékát..
“Így valószínűleg igazuk van azoknak, akik az elmúlt négy polgármesteri mandátum rovására írják a gazdasági fejlődés megtorpanását.” – 4 mandátummal ezelőtt hány százalékot torpant a Barót gazdasági fejlődése? Így könnyen eldönthetjük, hogy igaza van-e azoknak, akik ezt mondják.