Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szeptember 15-én, szombaton 11 órától iktatták be hivatalosan is a baróti unitárius egyházközség szolgálatába Molnár Imola lelkésznőt, aki Késmárky Miklós (1936–1968), Szabó László (1968–1969), Kiss Károly (1969–1984) és Kiss Alpár (1984–2017) után – zárójelben a szolgálati évek! – a baróti unitárius egyházközség ötödik lelkészeként foglalta el hivatalát.
A tiszteletes asszonynak a Bálint-Benczédi Ferenc püspök által aláírt kinevezési határozatát Szabó Előd egyházköri jegyző, ürmösi unitárius lelkipásztor olvasta fel, minekutána Molnár Imola immár hivatalos lelkipásztori minőségében lépett a baróti unitárius templom szószékébe, ahonnan a szeretetről, annak fontosságáról és mindenek feletti szerepéről beszélt híveinek, valamint a beiktatási istentiszteletén megjelent számos vendégnek.
Mint hangsúlyozta, első prédikációjában sok mindent el szeretett volna mondani, de úgy látja, hogy amiről egy közös út elején igazán beszélni érdemes, az csak a szeretet lehet.
A felsőrákosi születésű Molnár Imola a kolozsvári diákévek és öt év nagyváradi szolgálati idő után a szülőföldjére való hazatérés mellett döntött, mely lehetőségért köszönetet mondott, és arra kérte új gyülekezetét, hogy legyen mellette szeretetben, mert a rájuk váró közös munkát csak így érdemes, így lehet végezni.
– Úgy szeretnék egyszerűen mindent megoldani, de egyedül nem tudom – mondta, és hozzáfűzte: – Hiszek abban, hogy szeretet nélküli gazdagságunk csak aprópénz, szeretet nélkül álmaink sem érnek sokat, és hogy egymással egymásért élni csak szeretetben érdemes.
Igehirdetése után Bálint-Benczédi Ferenc püspök fejezte ki örömét afelett, hogy más felekezetek, gyülekezetek lelkészei és világi vezetők is jelen voltak a lelkészbeiktatáson, mint hangoztatta, az összetartás fontos, hiszen„az elmúlt három évtized megtanított minket arra, hogy csak együtt tudjuk Isten szeretetét visszaadni.”
Ezután köszöntők sora következett, többek között Török István esperes, Cseke Árpád unitárius lelkész, Csíki Csongor és Fazakas László gondnokok, a helyi unitárius nőszövetség részéről pedig Demeter Mária, aztán Demeter Zoltán köri felügyelő gondnok, Nagy Károly Kázmér köpeci református lelkipásztor és Lázár-Kiss Barna baróti polgármester köszöntötték az új lelkészt, többen ajándékkal is kedveskedve. Utóbbi úgy fogalmazott, hogy egy fiatal, ha hazajön, az azt jelenti, hogy tényleges célja van, ennek elérését pedig segíteni fogja az önkormányzat.
A továbbiakban zenés műsor és szavalatok egészítették ki az ünnepi istentiszteletet, amelyen végül Molnár Imola megköszönte a számára előkészített sok jót és szépet, és láthatóan örömteli arccal búcsúzott az ünneplőktől, Isten áldását kérve mindannyiuk további életére. A templomi ünnepség után a vendégek számára a Party Pub étteremben közös ebédet szolgáltak fel.
Egy kis pontosítást szeretnék javasolni:
A gyülekezet lelkésze 1968-1969 között Székely László volt, nem Szabó László; a köszöntések rendjén szóló lelkész: Csete Árpád.