November 8-án az eMAG Black Friday ajánlatában több mint 1,5 millió termék lesz, az év legkedvezőbb árajánlataival (X)
A romániai vásárlók 3.116 lejes költségvetést terveznek, ami 261 lejjel több mint 20...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dr. Sikó-Barabási Sándor megyei főállatorvos elmondta, korábban évente akár 2 alkalommal is végeztek hasonló felmérést a gazdaságokban, ám tavaly óta csupán egy ilyen akciót ejtenek meg.
– Sajnos többször előfordul, hogy a gazdák a levágott disznókat, jószágokat nem jelentik be, így azok a rendszerben maradnak. Ilyen és hasonló szabálytalanságok miatt fontos ez a leltározás. De az sem ritka ilyenkor, hogy fülszám nélküli állatokat találnak az állatorvosok. Kényesebb az utólagos fülszámozás, ha nem a gazdaságból származnak a jószágok – magyarázta dr. Sikó.
Kiderült, a szabálytalanságon rajtakapott gazdák legtöbbször azzal hárítanak, hogy nem ismerik, kitől vették a jószágokat, nem árulják el az „eladó” identitását, hogy utólag ne okozzanak neki kellemetlenséget.
– Ezeket az állatokat, vagyis amelyeknek ismeretlen az eredete, el lehetne kobozni és megsemmisíteni a gazdák költségén. Nemrég viszont egy olyan lehetőséget kaptak a gazdák, hogy ezeket a jószágokat is fülszámmal láthatja el a körzeti állatorvos. A leltározás során az állatállomány egészségügyi állapotát is felmérik a szakemberek – részletezte a megyei főállatorvos.
Dr. Sikó hangsúlyozta, a gazdák hanyagsága nem marad bírság nélkül: a leltározást végző körzeti állatorvosok ugyanis jelzik az állategészségügyi igazgatóságon, ha bizonyos gazdaságoknál rendellenességeket találtak, ezeket utólag felülellenőrzik az igazgatóság munkatársai is, akik már bírságolhatnak a kirívóbb szabálytalanságoknál.