A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Számos jogi hercehurcán, támadáson, feljelentésen túllépve 2014 júniusában a Brassói Táblabíróság úgy döntött, nem szabad használni a városzászlót. Ám amikor 2015-ben a parlament elfogadott egy jogszabályt, mely szerint a településeknek lehet saját zászlójuk, erre a jogszabályra alapozva a helyi tanács újra határozatba foglalta a szentgyörgyi városzászló iránti igényt, és az önkormányzat a teljes dokumentációt, ahogy kell, felterjesztette a fejlesztési minisztériumba. Ott porosodott ez év januárjáig, amikor is Cseke Attila fejlesztési miniszter többszöri nyomatékos felkérésére előkerült, és a kötelező procedúra végén megszületett az elfogadásról szóló kormányhatározat. A zászlót a határozat Hivatalos Közlönyben való megjelenése után függesztik ki a városházára.
Egy másik kormányhatározattal szerdán átadták az önkormányzatnak a sport- és ifjúsági igazgatóság Bánki Donát utcai, eddig minisztériumi tulajdonban levő ingatlanegyüttesét (telket és épületet), hogy a város a központi zóna rehabilitációját zavartalanul elvégezhesse.
– Konkrét ügyekben is vannak előrelépések, szimbolikus, identitáserősítő kérdésekben is – értékelte a polgármester, végső soron a szavazó választópolgároknak tulajdonítva az eredményeket, hiszen az ő támogatásukkal lehetnek jelen a döntéshozásban, és a jelenlétnek köszönhető, hogy érvényesíthetik a magyarság akaratát kifejező jogszabályokat.