Túrázni hívnak Kovásznán, a borvizek, források megismerése a cél
Újévi túrára hívják Kovászna város sportolni vágyóit szombaton. Az útvonal rövid és ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pavel Năstase tanügyminiszter azt nyilatkozta, júliusi határidővel kell beszerezni a 2017–2018-as évre szóló tankönyveket, és szeptemberben minden gyerek padján ott lesznek az új kötetek.
Kifejtette: eddig a legkisebb ár számított kiválasztási kritériumnak, idéntől azonban 85 százalékban a minőség számít, és csak 15 százalékban veszik figyelembe az ajánlott árat. Úgy gondolja, „nehéz folyamat” előtt állunk, mert a kiadók ahhoz vannak szokva, hogy dömpingáron gyenge minőségű könyveket nyomtassanak.
– Melyik dömpingárról beszél vajon a miniszter úr? Mert eddig az egyetlen szempont, amit figyelembe vettek, az alacsony ár volt. Nem azért, mert a kiadók feltétlen ezt akarták, hanem mert mással nem lehetett nyerni – mondja erre Tulit Attila.
A T3 kiadó igazgatója „dicséretesnek” nevezte, hogy ezután a minőség is számítani fog, de azt mondja, ha az eddigi tárgyalásokon elhangzott keretösszeget visszaosztjuk az elvárt példányszámmal, akkor még akkora összeg sem jön ki, mint eddig. A szakember ugyanakkor emlékeztet: tankönyvlicitet legutóbb 2004-ben tartottak, az elemi osztályokat leszámítva, az óta csak utánnyomások vannak. Aggasztónak tartja ugyanakkor azt is, hogy a digitális tankönyveket négy éve bevezették, de eddig semmilyen gyakorlati visszajelzés nem volt, senki nem tudja, hogy milyen eredménnyel járt az alkalmazásuk. A szakember visszalépésként értékeli, hogy ismét nem lehet magyar tankönyvet írni. A magyar nyelv és a román nyelv és irodalom tankönyveken kívül minden más az eredeti román tankönyv fordítása, így az, hogy szeptemberben a magyar ötödikesek (ugyanazok, akiknek I–IV-ben sem volt soha könyvük) tankönyvvel indulnának, az „nem tűnik valószínűnek”.