Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy hete a sepsiszentgyörgyi Hunyadi Enikő ezer lejjel jelentkezett a helyi rendőrségen, állítása szerint egy bankautomatánál találta az összeget.
A rendőrök kinyomozták a pénz tulajdonosát, aki valószínűleg annyira sietett, vagy annyira szórakozott volt, hogy elfelejtette a pénzt is magával vinni. Szerencséje volt a tisztességes megtalálóval, aki arra gondolt, vele is bármikor megtörténhetne ez az eset, illetve hogy az a pénz, amiért nem dolgozott meg, nem hoz szerencsét.
A megyei rendőrség főnöke, Eugen Palade Hunyadi Enikő korrektségét egy „Önkéntes rendőr” feliratú oklevéllel és egy emlékplakettel tüntette ki, ugyanakkor ragaszkodott ahhoz, hogy az eset sajtónyilvánosságot kapjon, mert „úgy gondolom, a hasonló tettek a normalitás jelei kell legyenek társadalmunkban”, nyilatkozta.
Az 1000 lej visszakerült a tulajdonoshoz.
A rendőrség ez alkalommal is felhívja az emberek figyelmét, hogy a talált javakat 10 napon belül át kell adni tulajdonosuknak vagy az illetékes hatóságnak, ellenkező esetben a megtaláló egytől három hónapig terjedő börtönbüntetést, esetleg pénzbírságot kockáztat. A tévedésből hozzánk került értékekkel, tárgyakkal hasonló módon kell eljárni.