Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Még a neve is elveszhet a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemnek (MOGYE), ha véglegesítik az intézmény összevonását a Petru Maior Egyetemmel – hívják fel a figyelmet a MOGYE szenátusának tagjai. A testület levéllel fordult Borbély Lászlóhoz és más RMDSZ-elöljárókhoz, hogy intézkedjenek, „amíg nem késő”.
A Borbély László miniszterelnöki tanácsoshoz írott levélben az áll, hogy tudomásukra jutott, hogy a kormány szerdai, (a népszavazással foglalkozó) rendkívüli ülésén határozat született a MOGYE és a Petru Maior Egyetem egyesüléséről és az új névről. „Ez az erdélyi magyarságnak nagy szégyene, és a MOGYE mint magyar brand megszűnését jelenti. A Hivatalos Közlönyben még nem jelent meg ez az információ, és arra kérem, tegye dolgát, hogy ne is jelenjen meg. Jómagam és néhány tanártársam éhségsztrájkra készülünk, ami még nagyobb szégyene lesz a politikumnak” – írja a Benedek Imre professzor által aláírt dokumentumban, amit megküldtek az RMDSZ tisztségviselőinek is.
Megkeresésünkre a professzor hozzátette: az összevonást eldöntő szenátusi ülés nem volt szabályszerű, mert azon nem volt meg a kvórum.
– Mi megtámadtuk a bíróságon a szenátus határozatát, és úgy gondoljuk, hogy amíg ennek törvényes voltáról nem dönt a bíróság, addig nem lehet érvénybe léptetni a határozatot – magyarázza a professzor, aki úgy véli, ebben az ügyben sem ártana, ha „mindenki – beleértve a politikusokat is – végezné a munkáját ott, ahová választották, vagy kinevezték.”
Márton Árpád Kovászna megyei képviselő azt mondja: a maga részéről nem látta ezt a levelet, és – minthogy nem az ő szakterülete – nem is világos előtte, hogy „pontosan milyen stádiumban van az ügy”.
– Ennél is sokkal nagyobb gond az, hogy a politikum gyakorlatilag nem tud tenni semmit, hisz a fenenagy egyetemi autonómiára hivatkozva azt is sikerrel megakadályozták, hogy – a tanügyi törvénynek megfelelően – létrehozzák az önálló magyar karokat a MOGYE-n. Sajnos minden az egyetem szenátusában dől el, ott pedig egyelőre nem állunk jól, s ha sikerül összevonniuk a Petru Maior Egyetemmel, még rosszabbul fogunk állni – fejtette ki a képviselő.
Márton Árpád szerint 28 éve „folyik a harc Marosvásárhelyért”, ahol csak „valamivel vagyunk kevesebben”, ám az a „nacionalista trend”, amely mentén a hatalmon lévők kifejtik igen hatékony munkájukat, oda vezet, hogy mind kevesebben legyünk.
Amint ismeretes, a MOGYE szenátusa áprilisban fogadta el a két intézmény fúziójáról szóló határozatot, amely Marosvásárhelyi Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudományos és Műszaki Egyetem néven egyesül. A két egyetem egyesítését mindkét intézmény szenátusa megszavazta. A MOGYE szenátusi ülésén az 59 tag közül 39-en voltak jelen. A kezdeményezést 3 tartózkodás mellett fogadták el. A szenátus 18 magyar tagja nem ment el az ülésre.
Az egykor tiszta magyar egyetemen a magyar tagozat már most is 29 százalékon van, az egyesülés után ez az arány bőven 20 százalék alá esik.
Milyen „harc” folyik 28 eve Marosvasarhelyert? Marton Arpad & tarsai , hany eve „kepviselik” magyarsagot? Ki adott az egyetemeknek ekkora autonomiat , ok maguk vagy valahol torveny szuletett ra? Ahol a torveny letrejott , ott poffeszkednek ezek az eszlenyek is. Marton nyilatkozta egyenlo egy beismeressel , hogy teljesen folosleges a „harc”, keptelenek barmit is kivivni a magyarsagnak. Ergo: az RMDSZ is folosleges!!!