Az ilyen vadbarmok maradjanak a tömbhàzakban ès madàrcsiripelès helyett èlvezzèk a szomszèd bumm- bumm ,muzsikàjàt’! Elkèpesztő mennyi barbàr èlőlènyt hordoz a föld a hàtán!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sepsiszentgyörgyi Rara Avis Madártani Egyesület elnöke kifejtette, körülbelül 5 éve észlelhető a jelenség, amelyben ismétlődő elem az „új lakók” fogalma.
– Egyes, vidékre kiköltöző városlakók úgy képzelik el a falusi csendet, hogy ott madár se csicseregjen. Sok esetben szemtanúi voltunk, hogy ennek érdekében kivágták a fákat, vagy ragasztóval bekent üvegdarabokat tettek ki az udvarra, hogy a madarak beleragadjanak, illetve gólyafészket is levertek. Ezek szomorú incidensek, és sajnos egy határozottan fellépő állatrendőrség hiányában ez csak rosszabb lesz. Idén máris érkezett hozzánk bejelentés levert gólyafészekről, és olyanról is hallottunk, ahol a madarak már párba álltak, és fészek nélkül most nem tudják, mitévők legyenek. Sajnos a szükségállapot ellehetetlenítette az egyesület anyagi helyzetét (aki szeretné adománnyal segíteni, az megteheti a 0722. 313.371-es telefonszámon, Kelemen Lászlónak jelezve – szerk.), egyelőre nem tudunk terepre kimenni, helyszínelni, összegyűjteni az adatokat – panaszolta el Kelemen.
Tőle tudtuk meg, hogy Háromszéken az eddig jelzett esetek 99 százalékában a gólyafészkeket városból kiköltözött, vidéken házat vásárló „új lakók” verték le, és sajnos még senki nem kapott a tettéért olyan elriasztó bírságot, ami esetleg megingatta volna az utánuk rombolókat.
Az ilyen vadbarmok maradjanak a tömbhàzakban ès madàrcsiripelès helyett èlvezzèk a szomszèd bumm- bumm ,muzsikàjàt’! Elkèpesztő mennyi barbàr èlőlènyt hordoz a föld a hàtán!
Vidéken a legnagyobb öröm a madarcsicsergest hallgatni az autók zaja helyett.
ilyen nem volt…
Az biztos,hogy nagy öröm a madárcsicsergést hallgatni, hajnalban fecskecsicsergésre ébredni de sajnos napközben sokszor elnyomja ezeket a gyönyörű hangocskákat a szubkultúrált szomszédok hangos zenezagyvaléka ahogy ez a zsomszédságomba is történik..
Elkeserítő,hogy ez a generáció mennyire részvétlen az állatok iránt .Régebben megtiszteltetés volt ha egy fecske fészket rakott az eresz alá,ma már leverik mert lefossa az ablakot.Mi történik az emberiséggel?
El kellene kergetni az összes ilyen embernek kevésbé mondható egyént.Miért nem maradtak a betonrengetegben ahol a helyük.Sajnos sok ilyen egyén fittyet hány egyébre is, meg vagyok győzödve zöme azért a zenét bőgetve hallgatja és szívesen robog atv-vel fel alá mint az őrült.Sajnos olyant is tudok, hogy cukros vízzel telt palackot tesznek a szőlő mellé, hogy a méhek és darazsak belefulladjanak mert úgymond meglyukasztják a gyümölcsöt.