Meg van bor a kepukon a magyar kultura napjat emlegetni.Ez minden csak nem kultura.Esetleg egysejtu lenyeknek az.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
1908-ban jelenik meg Molnár Ferencnek a vásári kikiáltó és a cselédlány szerelméről írt története, Az altató mese. Ez az egy évvel későbbi Liliom alapötlete is. Habár a magyarországi ősbemutatón az előadás megbukott, nemzetközi szinten igencsak felkeltette az érdeklődést: Puccini és Gershwin is eljátszott a darab zenés átiratának gondolatával. Molnár először féltette művét, de később hozzájárult, hogy alapjául szolgáljon a Rodgers és Hammerstein rendezte Körhinta című musicalnek.
Bocsárdi László előadása 2017-ben elnyerte a Magyar Színházak 29. Kisvárdai Fesztiváljának fődíját, illetve ugyanebben az évben a Színikritikusok Díjára jelölték a legjobb rendezés kategóriában. Vendégszerepelt a gyulai Összművészeti Fesztivál 55. kiadásán, illetve a gyergyószentmiklósi XII. Nemzetiségi Színházi Kollokviumon. Nagy Enikő kritikájában így fogalmaz: „A tér […] egyfajta konkrét idő- és helynélküliséget teremt, amelyben ki tud bomlani a darab mély rétege, lényege. Minden érzelgősség nélkül. Ettől lesz őszinte, esendő, örök emberi,..”
Meg van bor a kepukon a magyar kultura napjat emlegetni.Ez minden csak nem kultura.Esetleg egysejtu lenyeknek az.
Vajon Molnar Ferenc mit szolna ehhez? Szinhaz vagy cirkusz???