Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az iskola vezetősége lovashintón, utána a diákok fehér ingben, sötét nadrágban lovon vonultak fel és sorakoztak fel a pályán. A lovardát működtető Vadon Egyesület ügyvezetője, Demeter János köszöntötte őket, elsősorban azt emelve ki, hogy a végzősöknek szerencsés módon lehetőségük van egy szép, minőségibb életet megalapozni, mert vidéken élni, ma már ezt jelenti.
– A lovaglás sport és művészet, de azt megtanulni, érezni és élvezni csak hosszú évek alatt lehet, alázat szorgalom és kitartás szükséges hozzá – fogalmazott beszédében Szőke Annamária iskolaigazgató, aki nagyra értékelte kollégái diákokkal folytatott munkáját is.
A következő évfolyam részéről a tizedikes Serbán Szidónia szólt a végzősökhöz, megosztva saját tapasztalatát, mely szerint lóhátról a legjobb figyelni a világot. Elismerte azt is, ehhez kitartás és fegyelem kell. Mátéffy Ottilia a búcsúzó XI. E osztályt képviselve köszönetet mondott a lehetőségért, melyet nyolcadik végén kaptak, azaz hogy a lovazást választhatták.
Végül Kádár Barna lovasoktató, a végzősök osztályfőnöke szólt a „jó képességű” diákokhoz, akik vállalták az ismeretlen, új szakon való tanulást. Illetve köszönetet mondott azoknak, akik támogatásával négy évvel ezelőtt elindíthatták, majd működtethették a Kálnoky Tibor gróffal és Szabó István lovasoktatóval megálmodott szakot. Akkor Demeter Dávid, utána pedig Csere Gyöngyvér és Szőke Annamária igazgatók is messzemenően támogatták a szak működését, de Kádár Barna szerint minden oldalról segítséget kaptak, a város önkormányzatától, a Bethlen Gábor Alaptól, valamint a lovardáktól, ahol a diákok gyakorolhattak: a kőröspataki Kálnoky lovardától, a kökösi Barta lovardától, a gyergyóremetei lovasklubtól, s főképp a Vadon Egyesülettől, hiszen itt, a Benedekmezőn töltötték 11 hetes gyakorlatuk legnagyobb részét a diákok.
Végül a végzősök a lóról leszállva átadták a stafétát – a kötőféket – az utánuk következő évfolyamnak.
Jo , hogy nem a kenguru erszenyeben 🙂 Mi lesz meg itt…