Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Lóháton ballagtak

Lóháton ballagtak Kovászna megye

Rendhagyó keretek között szervezte meg a lovász szakiskolások ballagását a Puskás Tivadar Szakközépiskola vezetősége: péntek délelőtt a 15 diák a benedekmezői lovarda pályáján, a hátasokon ülve hallgatta végig a beszédeket. A Puskásban ez volt az első évfolyam, amely lovász–belovagló profilú osztályban tanulhatott lótenyésztésről és lovassportokról.

Az iskola vezetősége lovashintón, utána a diákok fehér ingben, sötét nadrágban lovon vonultak fel és sorakoztak fel a pályán. A lovardát működtető Vadon Egyesület ügyvezetője, Demeter János köszöntötte őket, elsősorban azt emelve ki, hogy a végzősöknek szerencsés módon lehetőségük van egy szép, minőségibb életet megalapozni, mert vidéken élni, ma már ezt jelenti.

Hirdetés
Hirdetés

– A lovaglás sport és művészet, de azt megtanulni, érezni és élvezni csak hosszú évek alatt lehet, alázat szorgalom és kitartás szükséges hozzá – fogalmazott beszédében Szőke Annamária iskolaigazgató, aki nagyra értékelte kollégái diákokkal folytatott munkáját is.

A következő évfolyam részéről a tizedikes Serbán Szidónia szólt a végzősökhöz, megosztva saját tapasztalatát, mely szerint lóhátról a legjobb figyelni a világot. Elismerte azt is, ehhez kitartás és fegyelem kell. Mátéffy Ottilia a búcsúzó XI. E osztályt képviselve köszönetet mondott a lehetőségért, melyet nyolcadik végén kaptak, azaz hogy a lovazást választhatták.

Végül Kádár Barna lovasoktató, a végzősök osztályfőnöke szólt a „jó képességű” diákokhoz, akik vállalták az ismeretlen, új szakon való tanulást. Illetve köszönetet mondott azoknak, akik támogatásával négy évvel ezelőtt elindíthatták, majd működtethették a Kálnoky Tibor gróffal és Szabó István lovasoktatóval megálmodott szakot. Akkor Demeter Dávid, utána pedig Csere Gyöngyvér és Szőke Annamária igazgatók is messzemenően támogatták a szak működését, de Kádár Barna szerint minden oldalról segítséget kaptak, a város önkormányzatától, a Bethlen Gábor Alaptól, valamint a lovardáktól, ahol a diákok gyakorolhattak: a kőröspataki Kálnoky lovardától, a kökösi Barta lovardától, a gyergyóremetei lovasklubtól, s főképp a Vadon Egyesülettől, hiszen itt, a Benedekmezőn töltötték 11 hetes gyakorlatuk legnagyobb részét a diákok.

Végül a végzősök a lóról leszállva átadták a stafétát – a kötőféket – az utánuk következő évfolyamnak.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások