A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Természetjárók, a Vargyas-szorost régóta jól ismerő emberek szerint is eddig még nem látott pusztítást okozott a múlt hét eleji vihar a természetvédelmi területen.
A Kőaljai táborozóhelyen például több fát is kicsavart a szél, hasonlóképpen a Nagybarlang fele vezető ösvényre is több helyütt fák dőltek. Értesüléseink szerint a Hidegaszó patak mentén is komoly károk keletkeztek, főleg a fiatal-középkorú fenyvesekben. A vihart nagy erejű jégeső is kísérte.
Egy szemtanú elmondta, hogy a jégesőtől látni alig lehetett, a jegek lúdtojásnyi nagyságúak voltak, életveszélyes helyzetet teremtve az éppen ott-tartózkodók számára, akik közül többen sérüléseket is szereztek.
A szorost felügyelő Elveszett Világ Természetvédelmi Egyesület közösségi oldalán többen is megjegyezték, hogy a korábbi években ugyan láttak már az árvíz okozta nagyméretű pusztításokat a sziklaszorosban, például 1978-ban, amikor egy felhőszakadás okozta hirtelen áradás miatt a Kőcsűr barlang előtti félsziget teljesen víz alá került, de hasonló, szélvihar miatt keletkezett rombolásra emlékezetük szerint eddig még nem volt példa.