Nem mindennapi események és műfajok a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet programjában
A kultúra számtalan területén kínál izgalmas programokat a Sepsiszentgyörgyi Liszt I...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Igazi ünnepnap volt vasárnap Bardocon. Az idei falunap keretében, a délelőtti órákban népes közönség jelenlétében, a nevét viselő iskola előtt avatták fel a falu nagy szülöttének, Benkő József református lelkésznek, teológusnak, botanikusnak a mellszobrát, melyet Miholcsa József marosvásárhelyi szobrászművész készített.
A szoboravatáson ünnepi beszédet mondott Balázsi Dénes, Bardoc község polgármestere, továbbá Tókos Jenő, a helybéli általános iskola igazgatója, Szabó Csilla tanítónő, Benkő Emőke nyugalmazott tanárnő, aki néhai testvérével, Benkő Hajnalka Eszterrel együtt kezdeményezői voltak a szoborállításnak, mi több, elkészítésének költségét is felvállalták.
Az erdélyi magyar tudományos kutatás úttörőjének tekintett Benkő József életútjáról, munkásságáról a beszélők közül mindnyájan szép szavakkal emlékeztek meg, aláhúzva, hogy azokból annyi év után is van mit tanulniuk a mai nemzedékeknek: „Kitartása, szorgalma, egyszerűsége, alázata ma is követendő példa mindnyájunk számára” – húzták alá.
A polgármester arról tett említést, hogy a nagy tudós emlékét Bardoc falu ez idáig sem mellőzte: szülőházán, a református papilakon előbb emléktáblát, majd domborművet helyeztek el, 2008 óta pedig, a bardoci önkormányzatnak köszönhetően, Budapesten, az erdélyi halottak kertjében is plakett őrzi Benkő József emlékét.
A most avatott szobor, mint említette, összefogás eredményeképp készülhetett el: az elöljáró köszönetet mondott az alkotónak, Miholcsa Józsefnek, Benkő Hajnalka Eszternek és Benkő Emőkének, a szobor talapzatát kivitelező Boda Gábornak, a helyi RMDSZ-nek, a tanácstagoknak és a református egyházközségnek is, akik mindnyájan hozzájárultak ahhoz, hogy a mű elkészülhessen. Végül kiemelte: „adjon ez a szobor hitet, erőt, reményt a mindennapok munkájához.”
Az ünnepi beszédek után Tókos Jenő igazgató és Benkő Emőke leleplezték a szobrot, majd Balázsi Zoltán helybéli tiszteletes mondott áldást. A szoboravatón közreműködött a Benkő József-iskola Fehér Orsolya vezette kórusa, illetve ifjú Kolumbán Sándor, aki gitáron játszott és énekelt.
Később az ünneplők – köztük a Bardoc testvértelepüléséről, a magyarországi Gesztről érkezettek is – a papilakon található Benkő-emléktáblát is megkoszorúzták ez alkalommal. <