Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tegnap a reál szakos érettségizők matematikából, a humán szakosok történelemből írták meg dolgozataikat. A vizsgák incidensek nélkül zajlottak.
– Hozzáférhetőek voltak a matematikatételek, egy kis tanulással a 7–8-ast meg lehetett írni, persze voltak olyan feladatok is, amelyek azoknak szóltak, akik föltétlenül teljesíteni akartak – számolt be lapunknak Babos László, a Mikes Kelemen Elméleti Líceum matematika-informatika tanára. Talán szövegértelmezési gondból adódóan, illetve figyelmetlenség miatt ronthattak egyesek, ha „a kiválasztott kétjegyű számok számjegyei különbözőek és páratlanok legyenek” követelményt a számokra érvényesítették. A diákok reakciói és érzelmei kijövetelkor vegyesek voltak, közepes teljesítményű diák is könnyűnek, jó tanuló pedig nehezebbnek ítélte a tételeket.
– Az az érzésem, nem gyakorló tanár fogalmazza meg a tételeket – kommentálta a történelemdolgozat egyik pontját Már István igazgató és szaktanár, „a második világháború után Romániában alkalmazott két totalitárius gyakorlat” kitételről szólva. – Zavarba ejtő megfogalmazás, hiszen csak a kommunizmus jöhet szóba, igaz, annak van egy sztálinista, Gheorghiu Dejhez köthető és egy ceausiszta szakasza, amit nemzeti kommunizmusnak neveznek, végül így értelmezték a diákok is. A többi tétel sem volt nehéz, csak sokat kellett írniuk (a román központi intézmény képviselőjéről a középkorban és esszét a kommunizmusról), a diákok is igyekeznek mindent papírra vetni, amit tudnak – mondta tanárjuk.
Ma a szaknak megfelelő választott tantárgyból írásbeliznek a diákok, előzetes eredményeket július 5-én hirdetnek.