Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Magyarországi hivatalosságok is felkeresték a csíkszeredai börtönt, ahol meglátogatták Beke Istvánt és Szőcs Zoltánt, az ún. székely terrorista-ügy két áldozatát. Sajtótájékoztatón bejelentették: mindent megtesznek, hogy az igazságra fény derüljön.
A két magas rangú politikus csíkszeredai börtönlátogatása a magyar állam érdeklődéseként is felfogható, jóllehet hangsúlyozva volt, hogy Lomnici Zoltán és Bajkai István szabad akaratukból foglalkoznak az üggyel. „Az én személyes álláspontom szerint nem csak a két székely fiatalt, hanem az erdélyi magyarságot tartják itt fogva, ennek az ítéletnek semmilyen más üzenete nincs, mint hogy a centenárium évében a románok megmutassák, hogy miként viszonyulnak az itt élő magyarokhoz. Éppen ezért, mivel az ítélet igazságtalan, mindent meg kell tenni azért, hogy ez a két székely fiatalember kiszabaduljon. Ez nem csak az anyaország, hanem a tágabb értelemben vett magyarság feladata. (…) Ha sikerül a román hatóságokat, a román hatalmat meggyőzni arról, hogy nem érdemes a két ország viszonyát ezzel elmérgesíteni, és ki fogunk határozottan állni a jogtipró büntetés ellen, akkor eredményeket érhetünk el. Képviselő úrral jogászként és bíróként vállaljuk, ami ránk tartozik. Ezt szabad akaratunkból vállaltuk, kötelességünknek tartjuk, de úgy érezzük, hogy ez minden magyar kötelessége” – hangsúlyozta a börtön előtt tartott sajtótájékoztatón Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsa jogvédő szervezet vezetője.
A két politikus bebocsátást nyert a büntetőintézetbe, ahol Miklós Zoltán börtönigazgatóval folytatott másfél órás beszélgetés során is hangsúlyozták, hogy az ügyet politikai vonatkozásúnak tekintik, meglátásuk szerint Beke István és Szőcs Zoltán ártatlanul, el nem követett bűncselekmény miatt van fogva tartva. Bajkai István képviselő, a magyar Országgyűlés törvényalkotási bizottság alelnöke – aki három évtizedes ügyvédi tapasztalattal rendelkezik – kijelentette, hogy az igazságnak ki kell derülnie. „Született egy olyan bírói ítélet, ami két székelyföldi fiatalember életét alapvetően meghatározza. Ez a két fiatalember meggyőződése, hogy ártatlanul ítélték el, és a rendelkezésre álló iratok alapján ezt kell megerősítsem. Jogászként megvizsgálva az ügyet, azt kell mondjam, hogy a fiatalemberek ártatlanok, de velük az egész magyarságot elítélték. (…) Példátlannak tartom, hogy az ötvenes éveket idéző súlyos büntetést kaptak, ezáltal úgy fogalmaznak a politikusok és a médiumok, hogy Erdélyben terrorizmus van, jóllehet ezek igaztalan vádak” – mondotta Bajkai István fideszes képviselő.
A két politikus háromnegyed órát beszélgetett Beke Istvánnal és Szőcs Zoltánnal, akikkel közölték, hogy milyen lépések várhatóak az ügyben. A jogász azt is hozzátette, hogy mivel mindkét fogvatartott kettős állampolgársággal is rendelkezik, így az ügynek van egy különleges vonatkozása is, de egyelőre a román szabályok szerint kell eljárni. A sajtótájékoztatón a képviselő és a korábbi legfelsőbb bírósági elnök azon reményének adott hangot, hogy Magyarország és Románia között a kapcsolat egy nyilvánvalóan politikai ügy miatt nem mérgesedik el, és sikerül megoldást találni. Így először a román jogrendszer szerint keresnek megoldást, ha nem jutnak dűlőre, akkor a román államfővel is felveszik a kapcsolatot, majd amennyiben nem sikerül eredményt elérni, akkor az Európai Bíróságra viszik az ügyet, ugyanis csak Romániában van arra példa az EU-ban, hogy ártatlan embereket elítéljenek. „Azt üzenjük mindenki számára, hogy az igazság ügyében nem lehet kompromisszumot kötni, az igazság ügyében nem lehet hallgatni és az a kötelességünk, hogy felszólaljunk a két fiatalember érdekében” – zárta Bajkai gondolatait.
Elmaradt gyertyás tüntetés
A Székely Határőrség nevű Facebook-csoport múlt péntekre gyertyás tüntetést hirdetett a csíkszeredai börtön előtt. Az oldal azóta a nagy testvér gondoskodásának „köszönhetően” eltűnt, így Tőke Ervin, az EMNP csíkszeredai alelnöke jelentette be, hogy „a karhatalom képviselői közölték velünk, hogy 1991/60-as törvény 9. cikkelye értelmében fel fogják oszlatni a rendezvényt, és felelősségre vonják a szervezőket terrorizmus népszerűsítése miatt. (…) Továbbá nehezményezték azt, hogy politikai foglyoknak nevezzük Beke Istvánt és Szőcs Zoltánt. Állításuk szerint ilyen már nincs ebben az országban. Hát igen… Mi is abban reménykedtünk, hogy ilyesmi nem fordulhat elő a 21. század Romániájában, azonban rá kellett ébrednünk a valóságra…”