Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Még tíz nap áll a gazdák rendelkezésére, hogy benyújtsák a területalapú és állattenyésztési támogatási kérelmüket a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) kirendeltségeihez. A jogvesztő határidő május 15-én jár le.
Kovászna megyében mintegy tízezer gazda nyújtotta be eddig támogatási kérelmét, ez valamivel több mint 75 százaléka a lehetséges igénylőknek – mondta el megkeresésünkre György Ervin, az APIA aligazgatója.
– Kovászna megye nem áll rosszul ezen a területen. Minden településre elmentünk, és elmondtuk, hogy milyen határidők érvényesek. Ugyanakkor, a torlódások és viták elkerülése végett, készítettünk egy programot is, mely szerint jöjjenek a gazdák az irataikkal. Azt gondolom, ha mindenki továbbra is tartja ehhez a programhoz magát, akkor nem lesznek fennakadások – jelentette ki György Ervin.
Hozzátette: az elmúlt hétvégeken – éppen ennek a programnak megfelelően – nyitva tartottak az APIA-irodái, és így lesz ez továbbra is, a május 15-i határidőig.
Amint arról többször írtunk, tavaly komoly bonyodalmak származtak abból, hogy a gazdák ugyan időben leadták irataikat, de egyesek elvétették a besorolásukat, így csak hosszas utánajárással jutottak a támogatási összeghez.
Az APIA igazgatóhelyettese feltűnően sok jót mondott a hivatalban lévő mezőgazdasági miniszterről, akit „határozottnak” és „következetesnek” nevezett.
– Nem sok ilyen miniszter volt mostanában, akinek komoly elképzelése van arról, hogy mit akar tenni, és azt – eddig legalábbis – pontról pontra végre is hajtotta. Figyelemre méltó ugyanakkor, hogy pontos határidőket szabott mindenre, és ezt nem csak akkor tartja be, amikor valamit kér a gazdáktól, hanem akkor is, amikor kifizetésről van szó – mondta György Ervin.
A mezőgazdasági minisztérium összesítése szerint a romániai gazdák eddig 4093 millió hektár területre 652 388 támogatási kérést nyújtottak be. A legtöbb kérést Suceava (37 443 kérést 114 192 hektárra), Bihar (28 311 – 155 108 ha), Dolj (27 144 – 146 413 ha), Botoşani – (26 915 – 101 792 ha) és Máramaros (25 524 – 91 963 ha) megyékben nyújtottak be.
György Ervin nem közölt erre vonatkozó adatokat, mert szerinte nem releváns: egy-egy nagygazda területe ugyanis több tucat kisgazda területét „válthatja ki”.
Azért, hogy a gazdák segítségére legyenek, a miniszter elrendelte, hogy az APIA területi egységei, országos szinten, a következő két hétvégén, május 6-án és 7-én, valamint május 13-án és 14-én, hétköznapi programmal tartsanak nyitva.
A minisztérium felhívja a figyelmet arra, hogy a korábbi gyakorlattól eltérően, az idén a határidőt nem hosszabbítják meg.