S a rokapremsapka mibol lesz a vadasz urak, allatorvos urak felesegeinek??? He??? Erre is kell gondolni
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Évente két alkalommal – késő tavasszal és ősszel – helyeznek ki veszettség elleni csalikat a rókaodúk köré, erre erősít rá a vakcina tartalmú csalétkek kisrepülőgépes kiszórása. Az eredmény vitathatatlan, hiszen az évek során látványosan csökkent a halálos kórral fertőzött állatok száma Háromszéken, illetve idén eddig még egyetlenegy esetet sem jegyeztek.
A napokban dr. Sikó-Brabási Sándor megyei főállatorvos arról tájékoztatta lapunkat, hogy május 24-én elkezdik megyénkben is – egyelőre kézzel – kiszórni a hal ízű, házi csokira emlékeztető csalikat.
– Háromszéken nem lehet egy tényleges zónát megnevezni, ahol több róka tanyázik. A vadászok a saját területeiken felmérik, ismerik az odúkat, és az előírások alapján az adott területért felelő hatósági állatorvossal közösen mennek, és szórják szét a csalikat a kotorékok környékén. Repülőből nem szabad szórni tavak, lakott területek, utak környékén, és hát ezeket a területeket is le kell fedni – magyarázta dr. Sikó.
A kézi kihelyezés után pár héttel légi szórásra is sor kerül: ezzel együtt körülbelül 2–3 ezer csalit szórnak ki Háromszék területén. Majd 45 nap várakozás után elkezdődik a kilövés, az illetékesek bevizsgálják a leölt rókákat, így állapítják meg a csalik hatékonyságát.
Dr. Sikó arra hívta fel a figyelmet, a csalik nem nyújtanak védelmet a kutyáknak, ezt azért hangsúlyozta, mert volt példa, hogy a „spórolós” gazdák összeszedték a csalikat, és megetették a házőrzővel, annak a reményében, hogy nem kell, hogy beoltassák veszettség ellen. A főállatorvos kifejtette, hogy a vírusnak két alfaja van, és a szóban forgó oltóanyag kimondottan a vadonban élő rókákat fertőző vírus ellen nyújt védelmet.
S a rokapremsapka mibol lesz a vadasz urak, allatorvos urak felesegeinek??? He??? Erre is kell gondolni
Oltasat, szerkeszto ur….oltasat!!!
Hát igen … leleményes nemzet a miénk.Amit nem értek az az, hogy ha csalizzák a rókákat akkor miért kell leölni őket ?! Humánusabb módon is lehet ellenőrizni,hogy hat e szer vagy nem, ha beteget találnak akkor altassák el, de ha nem beteg akkor engedjék útjára.