Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceumot továbbra is az év elején ideiglenesen kinevezett igazgatók vezetik, miután az állások betöltésére júliusban meghirdetett hivatalos versenyvizsgára nem jelentkezett senki az intézményből.
Cristian Claudiu és Derzsi-Ráduly Kázmér tanárok azt mondják, a versenyvizsgára, ha valaki akart volna, akkor sem tudott volna jelentkezni, mert a megszabott kritériumoknak nem tett senki eleget. Így marad az eddigi rend, vagyis az új tanév kezdetétől továbbra is ők irányítják ideiglenesen az iskolát, előbbi igazgatói, utóbbi pedig aligazgatói minőségben.
Ennek az állapotnak egyáltalán nem örvend a baróti városvezetés, sőt, aggodalmuknak adtak hangot, hogy ennek előbb-utóbb a diákok látják kárát. Lázár-Kiss Barna polgármester szerint egy ilyen líceumot, mint amilyen a baróti is, távlati tervek alapján kellene kezelni, az igazgatók körüli bizonytalanság, a folyamatos változások nem tesznek jót senkinek. – Az iskola jelenlegi vezetői tették a dolgukat, ám jó lenne, ha már nem ideiglenesen kinevezett igazgatókkal beszélgethetnénk a tanintézmény jelenéről és jövőjéről. Számomra meglepő, hogy nem kerül két ember, akik az igazgatóságot hosszabb távra felvállalnák – fogalmazott.
Nagy István tanácsos úgy véli, a líceum és a városvezetés között csak az egyenes út járható, a hátsó játszmáknak, az improvizálásnak nem kellene újfent helyet adni, ehelyett le kellene üljenek közösen egy őszinte beszélgetésre.
– Eddig, az én városvezetésem ideje alatt sem volt őszinte beszélgetés a két intézmény között. Az iskolánál is van egy vezetőtanács, a polgármesteri hivatalnál, de a tanácsosok között is vannak tapasztalt emberek, alkossanak közösen egy csapatot, beszéljék meg a gondokat. Azt látom, hogy a diákok elmennek Barótról, emiatt az iskola működését biztosító fejkvóta-pénz is csökken, ez pedig mindenkinek csak hátrányt jelent. Továbbá a cégek képzett munkaerőt keresnek, ám Baróton nincsenek szakemberek, és ez a baróti líceum számlájára is írható – vélekedett a volt polgármester.
A líceum kinevezett vezetői azonban nem annyira igazgatóságuk ideiglenességét, hanem inkább a tanügyben uralkodó általános káoszt tartják a hosszabb távú tervek fő fékezőjének.
– Terveink vannak – mondták –, ám mindhiába tervezünk, ha egyik napról a másikra folyton felborítanak mindent.
A bürgemajszter nyilván egy Tamasila Toma-szerű lény kinevezéséről ábrándozik. Akkoriban ontotta a szakembereket az iskola, úgy-e?