Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kultúrház bérlésére vonatkozó szerződés a baróti közbirtokossággal lejárt, hosszabbítani kellett. Benedek- Huszár János polgármester négyéves időszakra való hosszabbítást javasolt, ami ellen nem emelt senki kifogást. Az önkormányzat eddig havi 3800 lejt fizetett a közbirtokosságnak, ezt az összeget havi 3945 lejre emelték, úgymond „kiigazították” az infláció értékével, mely kiigazítást, mint elhangzott, a közbirtokosság kérte. Kotecz Attila tanácsos érdeklődésére a polgármester elmondta, az elkövetkező négy évben a bérleti díj változatlan marad, ha erre a határidőre szerződtek.
A római katolikus egyháznak már valamivel többet, havi 7500 lejt fizet az önkormányzat a diákdombi iskolaépületért. A tanácsülésen elhangzott, hogy a szerződést ugyanilyen feltételek mellett egyelőre egy évre hosszabbítják, azért csak ennyi időre, mert készülőben van az új baróti iskolaépület, melyet, ha idén év végére átadnak, akkor talán a jövő tanév második félévétől már nem lesz szüksége az önkormányzatnak az egyházi ingatlanra. A bérleti díj tehát maradt havi 7500 lej azon a kitéttel, hogy az épületen szükséges külső javításokat az egyház, a belsőket pedig az önkormányzat fedezi a továbbiakban is.
Ismét módosítottak a polgármesteri hivatal szervezeti felépítésén és státuszjegyzékén. A polgármester elmondta, hiába hirdettek meg nemrég három állást a hivatalnál, egyelőre egyik sincs elfoglalva, ugyanis nem találtak olyan személyeket az összesen hét jelentkező közül, akik az állások betöltésére feltételül szabott régiséggel vagy más esetben képzettséggel rendelkeztek volna. A baróti tanácsosok ezért a követelmények csökkentéséről döntöttek, például az egyik inspektori állásnál meghagyták ugyan feltételként a felsőfokú végzettséget, a régiségből viszont levágtak: hét év helyett öt év régiséggel is elfoglalható az állás – hangzott el.
A hivatal alkalmazásában levő, otthoni személyi gondozók keretét viszont bővítették 24 főről 35-re. Erre, amint az elöljáró magyarázta, azért volt szükség, mert előfordult már, hogy valaki elhelyezkedett volna személyi gondozóként egy beteg mellett, ám nem volt erre hivatalos lehetősége a megszabott szűk létszámkeret miatt. Benedek- Huszár János hozzáfűzte, jelenleg is 4-5-en várakoznak arra Baróton, hogy gondozói munkakört tölthessenek be, ezért úgy humánus, ha erre lehetőséget biztosítanak – vázolta. A gondozóknak, bár a hivatal alkalmazásában vannak, az önkormányzat a fizetésüknek mindössze 10%-át kell állnia, a többit az állam fedezi.