Rendeznék az Őrkő romanegyedet, ám csak egy részét lehet rendbetenni
A sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, illetve a Sepsi Helyi Akciócsoportnak több beav...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A volt alkotmánybíró szerint az alkotmányban egyetlen olyan előírás sincs, amely megakadályozná, hogy bármilyen ügynek a megtárgyalását átvigyék egyik szesszióból a másikba, netán egyik ciklusból a másikba. Ez az alkotmány szellemének sem mond ellent, hisz a parlament egy autonóm struktúra.
– Az alkotmánybíróság joggyakorlatában többször előfordult, hogy nem foglalt állást a parlament belső ügyeinek kapcsán. Az, hogy mikor nyújtsanak be egy kezdeményezést, mikor tárgyalják meg, mikor szavaznak róla, az a parlament belső procedúráinak része – mondta Puskás, aki hozzátette: ahogyan a dolgok alakulnak, „azt sem lehet kizárni”, hogy lassan azért is az alkotmánybírósághoz fordulnak, hogy a bal, vagy a jobb kezükkel szavazzanak-e.
Meglátása szerint a liberálisok „balfácánok” voltak. Ha „meg akartak volna szabadulni” a bizalmatlansági indítványtól, akkor meg kellett volna jelenniük, hogy meg legyen a kvórum, de ne szavazzanak, mert akkor – a hétfői felállás szerint – elbukik az indítvány, és azzal vége van a procedúrának, ahogyan azt a PSD korábban többször „eljátszotta”. Így viszont, elvben, bármikor újra napirendre tűzhetik, és „bármi megtörténhet”.
Amint ismeretes, hétfőn, a parlament rendkívüli ülésszakának utolsó napján, nem került sor a Szociáldemokrata Párt (PSD) által a kormány ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány megtárgyalására, mert a képviselők több mint fele hiányzott, ezért a parlament plenáris ülése döntésképtelen volt.