Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Annyi biztosnak látszik ugyan, hogy az önkormányzatok legjelentősebb bevételi forrását kitevő 10%-os személyi jövedelemadó 100%-a helyben marad, mert erről már egyeztettek a kormánnyal az elöljárók, de annak elosztása még kérdéses. A municípiumok szövetségének képviselői azt szeretnék, hogy 60%-a maradjon a településeknél, 40-et kapjon a megyei tanács a saját működtetésére és a községek közti szétosztásra.
A végső arányokat sok politikai szempont határozza meg – vélekedett a polgármester –, hiszen a megyei tanácsok vezetői túlnyomórészt kormánypártiak, míg a municípiumok elöljárói között többen vannak ellenzékiek, illetve saját pártvezetésükkel is konfliktusos viszonyban álló szocdemek. Minden százalék pluszban vagy mínuszban 1 millió lejt jelent a városnak, hiszen Szentgyörgy személyi jövedelemadóból éves szinten mintegy 100 millió lejt inkasszál.
Antal elképzelése szerint 58-60% lenne az az arány, amellyel a város legalább annyiból gazdálkodhatna, mint 2017-ben. Mindenképpen azt az elvet kellene érvényesíteni, hogy a pénz ott maradjon, ahol megtermelik – mondta az elöljáró, aki azzal is egyetértett, hogy érvényesítsék a szolidaritást a szegényebb településekkel, csak annak ne az legyen a végeredménye, hogy a szegényebbek végül többől gazdálkodhatnak, mint azok, akiktől a pénzt kapják.