Kérem, mondjon példákat, ki az aki hotelt kapott ingyen Háromszékről.. Vagy pont Ön lenne az?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sepsiszentgyörgy esetében a „reprezentativitás” hiányával indokolták a megsemmisítő ítéletet, álláspontjuk szerintük ugyanis a többnemzetiségű települések esetében – amilyen Sepsiszentgyörgy is – a zászlónak ezt a tényt tükröznie kellene.
Az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület ennek kapcsán közleményében leszögezi, hogy „Sepsiszentgyörgy zászlaja nem magyar, székely vagy román elemekből áll, hanem tudományosan megtervezett jelkép. Közepén Románia kormánya által 2007-ben elfogadott hivatalos városcímer, a zászló lapja meg kétszínű: arany–kék, amely teljesen világosan a címerpajzs kék–arany mázaiból adódik. Kovászna megye zászlaja széles aranysávval vágott kék téglalap, melynek közepén a megye 2007-ben elfogadott hivatalos címere kapott helyet. Ez tulajdonképpen Háromszék történelmi címere, melyet Erdélynek Romániához való csatolását követően a román hatóságok 1928-ban hivatalosítottak”.
Rámutatnak, hogy „egy közigazgatási jelkép, legyen az címer, avagy zászló, nem nemzetiségi statisztika, hanem a teljes közigazgatási egységet jelképezi. És nincs is semmiféle nemzetiségi követelmény, még a hivatkozott zászlótörvény részéről sem”.
Mindezek figyelembevételével azt javasolják az alperes önkormányzatoknak, hogy „a per során ne bonyolódjanak bele a felperes oda nem illő keresete pontjainak cáfolatába, hanem kizárólag tudományos érveket hozzanak fel, hisz azok egyértelműek”.
Kérem, mondjon példákat, ki az aki hotelt kapott ingyen Háromszékről.. Vagy pont Ön lenne az?
A Csiki utca mikor lesz kesz?
Amig valakik a zászló körül forogtak 32 évet, addig az erdélyi magyarság legalább 15-×0% ot fogyott!!! Eladták 1$ ért a gyárakat, majd az ügyeskedők ócskavasként értékesítették! Előtte/ utána milliókat kaptak állami támogatásként! Mások ingyen hoteleket, mezőgazdasági területeket kaptak szinte ingyen, most milliókat ” pályázat” címen egy jól dörzsölt tolvajbanda segítségével!!!!
Mi jutott a népnek?! Megaláztatás, szegénység, fájdalom! Sok munkásember rosszabbul él mint 89 előtt!!!
Hajrá zászlósok! Még jó, h 9 fölött az üzemanyag, mert az utjaink járhatatlanok! Lassan falukon bezártak az iskolák, a sárgabuszok lerobbantak!