Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bemutatták tegnap Kovászna Megye Tanácsánál azokat a szociális pályázatokat, amelyekre támogatást nyertek a különböző civil szervezetek. A mintegy 800 ezer lej értékű összeg 13 projekt között oszlik meg.
A bemutatón Tamás Sándor megyetanácselnök rámutatott, a központi hatóságok „felelőtlen és meggondolatlan” hozzáállása miatt kénytelenek voltak tavalyhoz képest megduplázni a szociális szolgáltatásokat nyújtó civil szervezeteknek szánt összeget, amely az elmúlt tíz évben a nyolcszorosára nőtt. Vass Mária, a programot lebonyolító Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság vezérigazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy a civil szervezetek pótolhatatlan feladatokat látnak el.
A pályázatokat elbíráló bizottság legfontosabb szempontja az volt, hogy a felajánlott szolgáltatás megfeleljen a közösség és az ellátottak igényeinek. Otthoni beteggondozásra, amely mintegy 1300 ember sorsát teszi könnyebbé, a Diakónia Keresztyén Alapítvány, a Gyulafehérvári Caritas, az Izabella Alapítvány és a Vöröskereszt pályázott. Nappali központot működtet nehéz helyzetben lévő családból származó, illetve fogyatékkal élő gyerekek és fiatalok számára a Diakónia, a Caritas, a Pro Nobis, a Laura Ház és a Szent Ferenc Alapítvány.
A legnagyobb összeget a három projektet futtató Gyulafehérvári Caritas kapta, 307 ezer lejt, a Diakónia Keresztyén Alapítványnak 266 ezer, a Dévai Szent Ferenc Alapítványnak 66 ezer, a Vöröskeresztnek 55 ezer, a Laura Háznak 45 ezer, a Pro Nobis Egyesületnek 39 ezer, az Izabella Alapítványnak pedig 22 ezer lej jutott. A civil szervezeteknek 2018 végéig kell felhasználniuk a rendelkezésre álló összeget.