Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kovászna Megye Tanácsa sikeresen lezárta az integrált hulladékgazdálkodási rendszer kiépítését célzó európai uniós pályázatot – számolt be tegnapi sajtóértekezletén Tamás Sándor és Ambrus József. Az elöljárók üdvözölték, hogy napokon belül Barót is csatlakozik a megyei rendszerhez.
Május 4-én jött meg az értesítés az Európai Alapok Minisztériumától, hogy hivatalosan is lezártnak tekinthető a hulladékrendszer kiépítését célzó pályázat – ennek tényét Brüsszelben is nyilvántartásba vették – mondta Tamás Sándor. A megyetanácselnök emlékeztetett, a 20 millió eurós pályázatnak 11 százalék önrésze volt, amelyet a megyei tanács átvállalt a településektől, így sokkal gördülékenyebben futott a pályázat, mintha mind a 44 település egyenként hozott volna határozatokat. Bezárták a négy város nem eurokonform szeméttelepét, megépítették a kézdivásárhelyi átrakó állomást és a lécfalvi központi tárolót.
– Büszke vagyok arra, hogy az országban rajtunk kívül ezidáig ez csak három (Argeș, Beszterce és Botoșani) megyének sikerült, tíz megyében befejezték az építkezést, de nem tudják működtetni, 18-ban még dolgoznak, a többiről semmit sem lehet tudni – mondta Tamás Sándor.
Ambrus József, a központ igazgatója szerint ésszerű hulladékkezeléssel elérhető lenne, hogy ne, vagy csak csekély mértékben emelkedjenek a szemétdíjak a megyében – az unió ugyanis 76 lej bírságot számít fel minden tonna olyan hulladékra, amely meghaladja a maximálisan letehető mennyiséget. Az igazgató azt mondja: Sepsiszentgyörgy már most „vígan beilleszkedne” a normába, ha „valahogy meg lehetne győzni” a házban lakókat arról, hogy ne vegyítsék a háztartási szemét közé a zöld hulladékot” (ez az összmennyiség 40%-át teszi ki!). <<
Nagyon jó lenne ha alapos tájékoztatást kapnánk a különböző a szemét szelektálásáról egészen aprólékosan felsorolva, hogy melyik kategóriához mi tartozik, és többször megjelentetni a médiában.