„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Március 14-én nem sokkal dél után, a hagyományokhoz a hűen a kézdivásárhelyi Apor Péter Szaklíceum és a Bod Péter Tanítóképző tanáraik által irányított diákjai tették tiszteletüket a jeles történelmi színhelyen. Az ünnepi műsort az utóbbiak kezdték az 1897 augusztusában felavatott emlékmű talapzatán – mindjárt a Keleti Arcvonal Bajtársi Szövetség 1943-ban született, a köztudatban tévesen a Székely Hadosztálynak tulajdonított indulójával, Fejér Ákos Bence előadásában, ami megadta az alaphangot.
A debreceni testvériskolájuk küldöttsége által is „megerősített” tanítóképzősök felelevenítették a szabadságharc fontosabb háromszéki mozzanatait, közben szavalatokat, katonanótákat és népdalokat adtak elő. „A lázadást, a szembenállást először magunkkal szemben kell kezdenünk – tolmácsolta 1848. március idusának általa értelmezett üzenetét szónokuk, Jánosi Tamás, az RMDSZ kézdivásárhelyi szervezete és a város önkormányzata által idén tizenkilencedik alkalommal, középiskolások számára megszervezett Zúg Március szónokverseny második helyezettje.
– Fel kell lázadni kollektív gyarlóságunk, gőgünk ellen, és konszenzusra kell jutnunk ahhoz, hogy népünk érdekeit képviselni tudjuk. Amint 1848-ban is konszenzus született arról, hogy népünk, kultúránk nem veszhet el az évszázadok homályába; hogy a magyarság nem akar része lenni annak a kulturális olvasztótégelynek, amit hivatalosan Habsburg Birodalomnak illik nevezni.”
A bélafalvi és tápióbicskei hagyományőrzők díszőrsége mellett megejtett koszorúzást megelőzően annak rendje és módja szerint felcsendültek nemzeti himnuszaink, majd az ünnepség az emlékművel szembeni kopjaerdőben folytatódott, immáron az Apor Péter Szaklíceum növendékei főszereplésével. Ugyanazt az énekekkel, szavalatokkal színesített repertoárt adták elő, amit a délelőtt folyamán a két világháború hőseire emlékeztető kászonújfalusi kőkeresztnél.
Ünnepi beszédet Fekete Boróka, a szónokverseny dicséretben részesült résztvevője, valamint Jakabos Ferenc mondott. „Mindannyian felelősséggel tartozunk kis közösségünk sorsáért – fogalmazott utóbbi. – Úgy kell élnünk, hogy tehetségünket, tudásunkat ne csak önmagunk javára fordítsuk: ha lehetőségünk van tenni azért, hogy környezetünk élhetőbb legyen, ne habozzunk!”
András Ignác tanár, helytörténész, néprajzi író, a kászonaltízi Dr. Lukács Mihály Általános Iskola igazgatója a nyerges-tetői csata körülményeit elevenítette fel, majd a székely himnusz eléneklését követően itt is koszorúzás zárta az ünnepséget.
Fotó: Kocsis Károly, Dénes Botond