Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A rangos elismerésben minden évben olyan személyiség részesül, aki életművével a háromszéki és ezáltal az egyetemes magyar kultúrát szolgálja. Albert Ernő tanár úr, a sepsiszentgyörgyiek szeretett Ernő bácsija pedig ezt a tevékenységével, valamint emberi tartásával egyaránt ki- és megérdemelte.
1932. január 14-én látott napvilágot Csíkdánfalván. Iskoláit szülőfalujában és Csíkszeredában végezte, majd a kolozsvári Bolyai Tudományegyetemen szerzett magyar nyelv és irodalom szakos tanári oklevelet 1954-ben. Még abban az évben nekivágott az általa hivatásnak tekintett tanári pályának Sepsiszentgyörgy hírneves kollégiumában, és innen vonult nyugdíjba is. Oktatott, tanított, nevelt, szervezett gyakorló pedagógusként és igazgatóként egyaránt.
Tanítványaival fáradhatatlanul járta Háromszék és Csík falvait, 3000 balladát, illetve azok változatait gyűjtvén össze, melyekből 425 Háromszéki népballadák címmel jelent meg 1973-ban. További kötetei: Édesanyám sok szép szava (ének- és balladagyűjtemény, 1989); Rigó és madár (alcíme: A főd népe – egy gyimesi csángó család élete, 1995); Sok szép cigánylány (1998); Szabad madár (háromszéki cigány népköltészet, 2000); Sír az út előttem (háromszéki cigányoktól gyűjtött népköltészet és levéltári okmányok, 2001); A halál völgye (a határőrség szervezése 1762–1764-ben, 2004); A halálra táncoltatott leány (csíki népballadák, 2004).