„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az ünnepi díjátadó 12 órától istentisztelettel kezdődött, ezt követően Albu Erika énekeivel, Ambrus Ágnes nyugalmazott egyetemi adjunktus beszéddel, majd szavalattal köszöntötte a díjazottat, valamint az egybegyűlteket.
– Köszöntöm legelőször a mai nap díjazottját és háromgenerációs családját. Számomra megtiszteltetés, hogy ilyen messziről, Tófalváról és ekkora odaadással érkeztek átvenni a díjat – fogalmazott Gubcsi Lajos, hozzátéve, örömmel tölti el, hogy a díjban olyan személyek részesülnek, mint Csíky Csengele, aki szereti és szolgálja a magyarokat.
Majd a 35 évvel ezelőtt létrejött díjrendszerről beszélt, melyhez az évek során 15 egyéb történelmi-kulturális díj társult. Ezen díjak célja megtalálni a magyarság legjobbjait szerte a világon, kiemelten a Kárpát-medencében – hangsúlyozta, majd kiemelte, az Ex Libris díj nem valamely területhez, művészi munkához, történelmi személyiséghez kötődik, hanem azokhoz, akik kiemelkedőek az élet bármely területén, szférájában.
Az alapító elnök úgy fogalmazott, akik ebben a díjban részesülnek, megvédik, harcolnak, szeretik és lélekkel viszik előre az életet. Mint mondta, Csíky Csengele, a Magyar Szülők Szövetségének elnöke néhány éve harciasan élére állt Marosvásárhelyen annak a mozgalomnak, amely megalkuvás nélkül védte a Római Katolikus Teológia Líceumot. A katolikus gimnázium az erdélyi magyarság egyik legfontosabb lelki-szellemi ügyét képezte az elmúlt évtized végén.
Gubcsi Lajost követően az ezer kilométert utazó Mézes Rudolf, a Szlovákiai Magyar Szülök Szövetségének elnöke köszöntötte az egybegyűlteket, valamint méltatta Csíky Csengelét, és ajándékot adott át neki. Az esemény a himnuszok éneklésével zárult, utána többen is fényképeket készítettek Csíky Csengelével, aki szívélyesen válaszolt a jelenlévők kérdéseire.