Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Andy Rosin, a vérközpont igazgatója elmondta: havonta legalább kétszer ki fognak szállni Kovásznára és Bodzafordulóra, esetleg Barótra, mert nehezen várható el, hogy az emberek bevállaljanak 50–60 kilométer utazást csak azért, hogy vért adjanak másoknak. A szakember szerint tavaly gond lett abból, hogy sokan abban a tévhitben vannak, hogy éhomra kell vért adni.
– Bodzafordulón dél körül fel kellett függesztenünk a vérvételt, mert voltak olyan véradók, akik elgyengültek, és rosszul lettek, mert nem reggeliztek. Nem győzzük hangsúlyozni, hogy nem csak lehet, hanem kell is enni véradás előtt – hangsúlyozta Andy Rosin.
Az igazgató ugyanakkor „megfontolandónak” nevezte azokat az akciókat, amelyek bizonyos helyhez kötődnek. Ezek közé tartozik a sepsiszentgyörgyi Szimplában szervezett véradás, ahol „viszonylag kevesen” jelentek meg, és bár értékeli a tulajdonosok törekvését, és „vér kellett a tegnap, kell ma, és holnap is szükség lesz rá”, kérdéses, hogy érdemes-e ilyen akciókat szervezni.
Az igazgató szerint a véradók száma nem nő, az emberek leginkább akkor szánják rá magukat, ha rokonukon kell segíteniük.
– Nagy kár, hogy az emberek nem látják be, hogy az a vér, amit ők ismerősüknek adnak, az szinte biztos nem elég, ha nem lennének mások, akik önként adtak vért, akkor valószínűleg nem tudnák megejteni az adott beavatkozást. Ha mindenki csak akkor ad vért, amikor valakije rászorul, a rendszer összeomlik – mondta az igazgató.
Vért adhat minden 18 és 60 év közötti egészséges ember, aki az elmúlt két hétben nem volt orvosi kezelés alatt.