Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Péntek délután a sepsiszentgyörgyi Erzsébet-parki kopjafánál tartottak megemlékezést a kitelepítés 68. évfordulója alkalmából. Az eseményen „az éjszaka leple alatt elvitt”, utólag meghurcolt családokért gyújtottak gyertyát a résztvevők.
Az 1949-es kitelepítési törvényre hivatkozva a romániai nagybirtokosokat – közöttük a háromszékieket is – az éjszaka leple alatt, nagyon kevés csomaggal kényszerítették otthonaik elhagyására, azt sem tudták meddig, hová viszik őket.
– Hatalmas tragédiával járt az intézkedés, családok szakadtak szét. Ezekre az áldozatokra emlékezünk évente – magyarázta Török József, a Volt Politikai Foglyok Szövetsége háromszéki szervezetének elnöke.
Az említett időszakban meghurcolt Nagy Tamás is jelen volt a pénteki megemlékezésen. A 74 éves, szotyori férfi elmesélte, hogy a szekusok a megyeszékhelyen, egy pincében tartották őket órákig, aztán felhívták a figyelmüket, hogy haza már nem mehetnek, mert az bűntény lenne.
– Egy évig Sepsiszentgyörgyön kallódtunk, aztán egy újabb éjszaka megint összeszedtek – ezek mindig éjszaka dolgoztak, akár a mostani törvényhozók –, és szétszórtak az ország minden részébe – emlékezett Nagy.