Kézdivásárhelyen született, Amerikában vált népszerű fotóssá
Dienes Andor György, a Kézdivásárhelyen született, majd világhírűvé vált fényképész,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem tudni, hogy a sajtó nyomására-e, de tény, hogy miután több újság arról írt, hogy elmaradni látszanak a kormány által a június–júliusi árvizek után beígért kárpótlások, valahogy éppen sorra került Kovászna megye a kifizetésekben. A Kovászna Megyei Szociális Kifizetési és Felügyelőségi Ügynökség (AJPIS) a múlt hét végén állítólag már utalt is pénzt néhány márkosréti gazdának.
A kifizetéseket több mint két hónappal azután kezdték el, hogy Kökös és Dobolló egy részén jelentős károkat okoztak az esőzések.
– Valóban nem vagyunk az elsők között, akiknek fizettek, de jó hogy sor került erre is. Legkésőbb hétfőtől kezdve a többi károsultnak is érkezni kezdenek a pénzek – nyilatkozta a sajtónak Sebastian Cucu prefektus.
Kovászna megyében 37 lakás szerepel a kárlistán. Az AJPIS közleménye szerint nem jár hivatalból mindenkinek kártérítés, hanem csak azoknak, akiknél egészségügyi, vagy egyéb okokból „felmerül a társadalmi kirekesztés kockázata”. Ezek kilétére az AJPIS és a polgármesteri hivatal alkalmazottjából álló bizottság derít fényt. Hetvenhárom személy a kötelező lakásbiztosításból próbál pénzt szerezni megrongált ingatlanja kijavítására.
A június–júliusi esőzések alatt országos szinten csaknem 800 házat rongált meg a víz. <<