Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Pro-Vitam Diagnosztikai és Kutatóközpont Romániában elsőként azonosított szekvenálással indiai variánssal fertőzött személyt. A páciens tipikus koronavírusos tünetek miatt jelentkezett tesztelésre egy szomszédos megyéből, és a PCR eredmény alapján kizárták az országban domináns brit variáns jelenlétét. A páciens, külföldi állampolgár, több mint egy hónapja érkezett az országba Indiából, ezért nem zárható ki a szűkebb közösségében történt itthoni fertőzés – mondta Fejér Szilárd.
Miután felmerült a gyanú, részletes epidemiológiai vizsgálatot kértek az illetékes megyei közegészségügyi hatóságtól, és a nemrég beszerzett szekvenátort használva igazolták a gyanút.
Az indiai variáns (B.1.617 és ezek altípusai) okozza a mostani katasztrofális járványhullámot Indiában. A laborban végzett minta a B.1.617.2 csoportba tartozik. Még nem tudni, hogy a fertőzőképessége nagyobb-e, mint a mostani variánsoknak, de mivel két-három olyan mutációt is tartalmaz a tüskefehérjén, amelyek alapvetően befolyásolhatják a vírus bejutását a sejtekbe, és egy alvariáns esetén a fertőzésen átesett betegek vagy beoltott személyek immunválaszának lehetséges kikerülését, ezért a terjedésének monitorozása nagyon fontos – figyelmeztet a kutató. A kapott szekvenciát feltöltik az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által létrehozott és működtetett GISAID-adatbázisba.