A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kedden egy csodálatos karriert befutott, csíkszeredai származású festőművésznek, Szász Endrének nyílt kiállítása a Székely Nemzeti Múzeumban.
A tárlat törzsanyaga az egyébként is kivételes kincseket őrző miskolci Hermann Ottó Múzeumból, illetve a művész volt felesége, Szász Lula által gondozott hagyatékból került ki, és Székelyföld városait járja végig. Vargha Mihály mint a vendéglátó intézmény igazgatója, illetve dr. Pusztai Tamás, a Hermann Ottó Múzeum vezetőjének köszöntője után az amerikai álmot megvalósító, majd Magyarországra hazatérő művészt Pirint Andrea művészettörténész, a kiállítás kurátora mutatta be a közönségnek.
A festőnek mindenben elismerést hozott kivételes tehetsége: miután 20 évesen elhagyta szülőföldjét, Magyarországon könyvillusztrátorként, grafikusként futott be, 1970-ben Torontóba utazott, később Los Angelesben élte a felső tízezer fényűző életét. 1980-ban hazatelepedett Magyarországra, és a hollóházi porcelángyárral együttműködve többek között nagyméretű faliképeket festett porcelánra, de kávéskészletek, tányérok is őrzik keze vonását. A kiállítás három hétig látogatható.