Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
András-Nagy Róbert igazgató sajtóértekezleten ismertette a járványügyi helyzetet az elmúlt hétről, mint mondta, jelenleg 4 koronavírus gyanús esetet (köztük egy 2 hónapos gyermek és az édesanyja) kezelnek, állapotuk kielégítő.
Pozitívan tesztelt páciens 65 van, 48 személy a fertőző osztályon, egy páciens pedig a nefrológia osztályon fekszik. A sebészeten 6 páciens van, négyen Brassó megyéből kerültek ide. Az intenzív osztályon 10 páciens van, két személy kritikus állapotban, intubálva. Az igazgató elmondta: az intenzív osztály megtelt, minden ágy foglalt, így átszervezésekre lesz szükség, ha súlyosbodik a helyzet.
Az elmúlt héten 37 személy ment haza a kórházból, de 10 haláleset is történt, ami összeköthető a koronavírus okozta komplikációkkal. Roșu Mátyás orvosigazgató elmondta, az elhunytak életkora 57–77 év között volt, és más társbetegségeik is voltak. A betegek állapotával kapcsolatban az orvos kifejtette: a fertőzőn fekvő páciensek közül mindössze négynek nincs szüksége oxigénpótlásra, a többi betegnek nagy mennyiségű oxigént adnak, 10–15 litert percenként. A fertőzőn négy olyan beteg is fekszik, akik megkapták az oltás első adagját, mégis megfertőződtek és állapotuk súlyosabb. Az orvos szerint, valószínű, hogy már az oltáskor fertőzöttek voltak.
A vezetőség arról is beszámolt, hogy szerdán lezárult a kórházban az oltáskampány, a központot bezárják, a jövőben, aki még szeretné beoltatni magát, más központban teheti meg. A megyei kórházban mintegy 719 személy kapta meg mindkét dózist, de nemcsak a kórház alkalmazottai, hanem a megye más egészségügyi dolgozói, családorvosok, fogorvosok, gyógyszerészek is kaptak vakcinát. A kórházi alkalmazottak közül körülbelül 40 százalék kérte a védőoltást, a vezetőség szerint jó lett volna, ha többen igénylik, de senkit nem kötelezhettek.
Azzal kapcsolatban, hogy számos orvost, nővért beoltottak és emiatt változik-e a kórházi protokoll, az orvosigazgató elmondta: aki oltást kapott, az is megbetegedhet, csak esetében nem lesz súlyos lefolyású a koronavírus, viszont a védekezés pont úgy folyik, ahogyan eddig. @A kórházi személyzet, az orvosok közvetlen közelről érintkeznek a betegekkel, ezért meg kell óvniuk magukat és a pácienseket is, így marad az űrhajós öltözék” – fogalmazott Roșu.