A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A védett területet 2010 óta kezelő Berecki Magánerdészet és a Vinca Minor Egyesület 2017 októberétől jövő év február végéig tartó közös projektjének célja a kezelési terv elkészítése a közösségi érdekeltségű fajok és élőhelyek megőrzése érdekében. Ennek elkészítési folyamatát, illetve a nyers változatát bemutató vetített képes előadáson Para Zoltán, a Vinca Minor Egyesület elnöke kifejtette, a hat tudományos állapotfelmérő tanulmány elkészítése során többek között kiderült, a környezetvédelmi minisztérium által védelemre kijelölt öt helyett tizennégy élőhelytípust azonosítottak , továbbá a közösségi jelentőségű fajok közül a március–május közötti időszakban látható tarajosgőte-populáció a leginkább veszélyeztetett.
A projekt keretében október-november folyamán 16 iskolai aktivitást tartottak Bereckben, Ojtozban, Martonoson, Lemhényben, Ozsdolán és Hilibben. Para azt is hangsúlyozta, hogy az élőhelytípusok megfelelő állapotban találhatók, ezért elsődleges céljuk a helyi lakossággal karöltve az életteret jelenlegi állapotában megőrizni.
Óvni kell a természetet! A tarajos gőtén kívül számos növény és állatfaj van még a környéken ami elkerülte az úrak figyelmét! Igaz legtöbb pályázat, alapitvány a pénzek lenyúlására szakosodott! Itt sem kis pénzről van szó ugyebár?!😁🤣