Kézdivásárhelyen egy idegen busz ütötte ki a biztosítékot
Kézdivásárhelyen rendbontás nélkül zajlik a szavazás. A főtéren ugyan feltűnt egy Pr...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Csomortányi, aki az EMSZ megalakulását a 2020-as esztendő „legfontosabb erdélyi magyar politikai eseményének” nevezte, kifejtette: ezeken kívül több településen független jelöltekkel állapodtak meg, azért, hogy a másik magyar pártból kiábrándult emberek „ne kényszerüljenek román pártokra szavazni” a szeptember 27-ei helyhatósági választásokon.
Hozzátette: Romániára jellemző „demokráciadeficit”, hogy urnabiztosokat kizárólag parlamenti pártok delegálhatnak. Csak annyit sikerült elérniük, hogy ott lehetnek, de nem kapnak fizetést. Ez is jó eredmény, hisz az EMSZ emberei „a jég hátán is megélnek” – mondta a társelnök.
Kifejtette: több helyen (Szatmárnémeti, Marosvásárhely) visszaléptek az RMDSZ javára, hogy ne kockáztassák a magyar győzelmet, de „sajnálatosnak” nevezte, hogy ezek a visszalépések „mindig egyoldalúak voltak”, pedig a „megfelelő együttműködés” maximalizálhatta volna az önkormányzati jelenlétet. Meggyőződésünk, hogy a következő négy évben nem a bukaresti lobbi hozza az eredményt, hanem az önkormányzatok lesznek az erdélyi magyarok védőbástyái – mondta Csomortányi.
Toró T. Tibor gratulált az EMSZ stábjának, köztük Bálint Józsefnek és társainak, hogy „sikerült megcsinálniuk azt, amit neki két évvel ezelőtt nem”, és megjegyezte: egy közös lista állítása „nem egyszerű meccs”.
Kifejtette: „komoly stratégiai hibának” tartja, ahogyan a magyar nemzetpolitika viszonyul a helyhatósági választásokhoz, talán azért, mert az RMDSZ „megvezeti” a magyar felet. Nagyon nagy szegénységi bizonyítvány lenne, ha a Székelyföldön tömbben élő magyarság nem tudna – hoki szakszóval – több sort felállítani, ennélfogva komoly stratégiai hibának tekintem megkérdőjelezni az erdélyi magyar többpártrendszer legitimitását – mondta Toró.
Ugyanakkor úgy vélte: az EMSZ létrejöttével kétpólusú rendszer alakul ki, és ebbe az egyensúlyba „belenyúlni” újabb hibát jelent.
Csomortányi szerint az RMDSZ „hamis információkat” továbbít Erdélyből. Ezek közé sorolta, hogy az RMDSZ „egyedüli esélyes” lenne, hogy összefogja és képviselje a magyarságot, hisz például Nagyváradon csak az EMSZ szerezheti meg az alpolgármesteri címet, és „több tucatra” tehető azon települések száma, ahol, ha nem lenne EMSZ, magyar emberek román pártokban politizálnának.
Toró leszögezte: a választókat csak úgy lehet tömbben tartani, ha „van hová szavazni”, mert ha nincs, akkor demográfiailag és politikailag is „lemorzsolódnak”.
Hozzátett: Marosvásárhelyen ugyan „minden szám azt mutatja”, hogy nyer a független magyar jelölt, de „tekintettel kellene lenni arra”, hogy csak akkor lesz magyar többség a tanácsban, ha az EMSZ is „megugorja” az 5%-os bejutási küszöböt.