Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A TEAM-UP nevű országos projekt a nevelőszülő-hálózat bővítését célozza. Az elképzelések szerint a 2014–2018 közötti időszakra igénylik vissza a nevelőszülők bérét (19,9 millió lej), illetve 2019–2023 közötti időszakban bővítenék a hálózatot, és a projekt költségvetéséből finanszíroznák a fizetéseket (11 millió lej). Az országos pályázat Kovászna megyére eső része közel 31 millió lej.
– Természetesen nem ellenkezünk, hiszen – ha összejön – nekünk is jut pénz belőle, de valahogy nem a mi szájunk íze szerint való ez a pályázat. Az európai uniós alapoknak – értelmezés szerint – a felzárkózást, a jövőbe való beruházást, a fejlődést kell szolgálniuk. Ezt, mármint hogy visszakérjük Európától a múltban már kiadott fizetéseket, mi magunktól biztosan nem tennénk – állapította meg Tamás Sándor megyetanácselnök.
A jelenlegi 130 nevelőszülő mellé további ötven személyt alkalmaznának ilyen állásba.
A Venus – együtt a biztonságos életért című pályázatot a Nemi esélyegyenlőségért felelő országos ügynökség kezdeményezte. A projekt eredményeként minden megyében a családon belüli erőszak áldozatainak védett otthont hoznak létre. Kézdivásárhelyen működik egy sürgősségi központ a családon belüli erőszak áldozatai számára, s az új, hat személy befogadására alkalmas létesítményben tanácsadásra és szakmai továbbképzésre is lehetőség lesz, hogy később az áldozatok saját lábukon is meg tudjanak élni – mondta el Vass Mária, a Kovászna Megyei Szociális Gondozási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság vezetője.