Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Mesterségek napja az Apor Péter Szaklíceumban

Mesterségek napja az Apor Péter Szaklíceumban Kovászna megye

A kézdivásárhelyi Apor Péter Szaklíceumban a 2022–2023-es tanév beiskolázását célzó, a szakoktatást népszerűsítő rendezvény, mely a Mesterségek Napja nevet viseli, március 11-re van kitűzve, de gyakorlatilag 30 nap áll az iskolák rendelkezésére, hogy a tervezett eseménysorozatot kivitelezzék – ismertette dr. Constantinescu Herman iskolaigazgató.

Hirdetés
Hirdetés

A tanügyminisztérium és a tanfelügyelőségek kezdeményezésére, a cégek és önkormányzatok segítségével a szaklíceumok évente szervezik meg a mesterségek hete/mesterségek napja elnevezésű programot (a kovásznairól tegnapi lapszámunkban olvashattak). A rendezvény meghívottai azok a helybeli és környékbeli nyolcadik osztályos diákok, akik szívesen tanulnának szakmát. Az Apor Péterben 3 éves szakiskola szinten 3 szakosztály indul: autószerelő és mezőgépész kettős szakosítás, agroturizmus, valamint kereskedelem-elárusító, mindhárom magyar nyelven. Mindenik osztályban külön hely lesz biztosítva a roma és a speciális oktatást igénylő diákoknak (CES). Akárcsak az előző tanévben, ezúttal is nagyobb hangsúlyt fektetnek az informatika és világháló adta lehetőségekre; az iskola honlapján részletes tájékoztatót találnak az érdeklődők a 2022–2023-as tanévben induló szakokról és a szakoktatásról.

– A március 11-re tömörített események 8–15 óra között zajlanak, a környék nyolcadikos tanulóit meghívjuk iskolánkba, ahol bemutatjuk a laboratóriumokat, tanműhelyeket, gépparkot, gyakorló cégek kereskedelmi tevékenységeit. „A szakmának jövője van” mottóval felvilágosítjuk őket a szakoktatás és a szakma előnyeiről, és mindarról, amit tudniuk kell a felvételivel kapcsolatosan. Bemutatjuk honlapunkat, ahol minden információt megtalálnak, és figyelmükbe ajánljuk a tanfelügyelőség honlapját is – ismertette az igazgató.

Mindezekre 8 és 10 óra között a tanulók mellett a szülőket és a VIII. osztályok osztályfőnökeit is várják, 10 és 12 óra között a környékbeli cégekhez is ellátogatnak a diákcsapatok kísérő szakoktatókkal a „Milyen az elit cég?” elnevezésű tevékenység során, és megtekinthetik a helyeket, ahol gyakorlatozni fognak. A kijelölt cégekkel több éves szoros együttműködése van a tanintézménynek, és szívesen várják az új diákokat.

– „Jó úton haladva” cím alatt 12 és 13 óra között az agroturizmus és mezőgépész szakra készülő tanulók szemügyre vehetik a modern gépparkot, és oktató videókat nézhetnek mezőgazdasági munkálatokról, kipróbálhatják a járműveket az iskola udvarán az oktatók felügyelete mellett. Ezen szakmák oktatására a Mezőgazdasági Minisztérium is hangsúlyt fektet, hiszen hiányszakmának számítanak – vázolta a részletes programot az igazgató. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás