Joslatokert kapja a kepviselo fizetest, valami konkret hasznos dolgot ha mondana akkor ki allhatna de igy jobha hallgat!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
2020-ban az ország utolsó cukorgyára is bezárt, holott Könczei Csaba szerint a Kovászna, Brassó, Maros megyei klíma és a termőföld ideális a cukorrépa termesztéséhez.
– A globalizációs folyamatok következtében a cukorgyártás már nem répa nyersanyagból történik, hanem nádcukrot importálunk Dél-Amerikából. Bár minőségileg gyengébb, sokkal olcsóbb – magyarázta. – Uniós szinten van egy olyan szerződés a dél-amerikai államokkal, hogy az ipari árucikkeket akkor vásárolják meg, ha mi viszont átvesszük a nádcukrot. Így viszont az európai cukorrépa-termesztésre nagy csapást mértek.
Könczei Csaba szerint a kisgazdák tudják, mire jó átállni: most a kukorica és a gabonafélék termesztése lehet nyereséges. Bár a pityóka értékesítési lehetőségei jobbra fordultak, óriási nagy befektetést igényel a termesztése, egy hektár burgonya 20 ezer lej, s ebbe még nincs belekalkulálva az üzemanyag-árak növekedése. Ekkora összeget meg nem szívesen fektetnek be a mezőgazdászok.
A gabonaféléknek azonban feljött a csillaga, többek között az ukrán-orosz háború miatt is, mert az európai gabonapiac szükségletének 40%-át ezek az országok biztosították, ez a mennyiség pedig most kiesett. A gabonával és a napraforgóval, szójával, repcével bejöhet a gazdák számítása, megkaphatják a jó árat érte, ez viszont a fogyasztókon csapódik le.
Az idén az állattenyésztésben lehetnek nagy problémák – jósolta a képviselő –, mert az ebből az ágazatból származó termékek ára nem fog olyan ritmusban emelkedni, mint a takarmányok ára.
Joslatokert kapja a kepviselo fizetest, valami konkret hasznos dolgot ha mondana akkor ki allhatna de igy jobha hallgat!
A legtöbbet a mezőgazdasàgot tàmogattàk ebben az orszàgban! Pàr ügyeskedő hatalmas területeket szerezett meg,de vàltozàs nemsok!
Egy sikeres ember 🙂