A helyi rendőrök is fellépnek a korrupció terjedése ellen
A sepsiszentgyörgyi helyi rendőrök a Korrupcióellenes Igazgatóság felkérésére csatla...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sokan kezdték már lebontani a karácsonyfát az újév első napjaiban, a Tega Rt. munkatársai a lerakók mellől naponta elhordják ezeket – tájékoztattak. A fákat feldarabolják, és fűtésre használják. A kukák mellé kihelyezett fenyőket azonban a rászorulók is gyűjtik, több helyről szedték már össze, szintén tüzelésre. A fenyőfákat főleg a tömbházlakók dobják ki, a magánházak lakói eltüzelik azokat.
A karácsonyfák sorsa ismert, viszont sok eladónak maradt meg fenyőfája a karácsonyi vásárokat követően. Mi történik azokkal a fenyőfákkal, amelyeket nem sikerült értékesíteni? Erről érdeklődtünk az eladóknál. Kiss András, az egyik kertészet munkatársa elmondta, a megmaradt fenyőfák nagy része lucfenyő, az ezüst és nordmann fenyőket könnyebben lehet értékesíteni. Karácsony után az utóbbiak ágait különböző virágdíszek, ajtódíszek vagy halotti koszorúk készítésére használják, mivel ezek ellenállnak a hidegnek, és sokáig zöldellnek. A lucfenyővel nehezebb, az nem él sokáig, ezeket tüzelésre vagy vidékre adják el az állatok alá alomnak – magyarázta Kiss András. Hozzátette: az a jó a fenyőárusításban, hogy hulladék egyáltalán nem marad utána, ha nem adják el, akkor is felhasználható. Az árus szerint egyébként az a legjobb, ha cserepes fenyőt vásárolunk, amelyet télen száraz, hűvös helyen kell tárolni – lépcsőház, pince –, tavasz-szal pedig ki lehet ültetni a természetbe. A helyesen tárolt, öntözött fák nagy része megél a kiültetés után.