Az állam kéne felpártolja a hazai termelőket olyan formában, hogy először az országban megtermelt burgonyát legyenek kötelesek leszerződni az üzlethálózatok, s csak azután szerződhessenek külföldi pityókára!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Könczei Csaba azt mondja: bár nem esett sok eső, az egyre hűvösebbre forduló időjárás miatt a föld nehezen szárad ki, munkagéppel sok helyen most sem lehet rámenni a földre. A Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság vezetője szerint „kis szerencsével” a héten befejezhető a munka.
– A pityókával beültetett 9800 hektár terület mintegy 3–4 százalékán még a földben van a krumpli. Nem tűnik soknak, de minden gumóért kár volna, ha odaveszne. Még néhány napig viszonylag jó idő lesz, és abban reménykedem, hogy befejezik a szedést. Az idei átlagtermés 24,6 tonna hektáronként, ez már aligha fog változni – mondta el megkeresésünkre Könczei, akit éppen akkor értünk utol, amikor kijött egy kukoricatáblából, ahol – mint mondta – „ragadt a sár rendesen a bakancsra”.
A szakember szerint a késést részben az okozta, hogy a gazdáknak az alacsony felvásárlási ár miatt „nem volt sürgős” a pityókaszedés. Megfelelő raktározási lehetőség hiányában sokan a „földbe tartották” a pityókát, abban bízva, hogy „hátha valamicskét felmegy az ára”.
Jelenleg 50 bani körül veszik a föld végén a krumplit, ami „igen szűkön” fedezi a beruházást és az elvégzett munkát, a profit – ebben az árban – nulla, állítja a szakember.
Legfontosabbnak azt látná, hogy a gazdák – akár szövetkezetekbe társulva – megfelelő tárolási kapacitásról gondoskodnának, hogy „ne kelljen akármennyiért eladni a terményt”.
Kovászna megyében, az úgynevezett chips-pityókát is beleszámolva, nagyjából háromszázezer tonna krumplit termelnek évente, ehhez képest a meglévő tároló kapacitás nem haladja meg a százezer tonnát.
Az állam kéne felpártolja a hazai termelőket olyan formában, hogy először az országban megtermelt burgonyát legyenek kötelesek leszerződni az üzlethálózatok, s csak azután szerződhessenek külföldi pityókára!
Hol vagytok Hunyorka s Ödike, miért nem kampányoltok ,? Tegyetek le vl az asztalra, keressetek pár orosz üzletláncot,. akik meg vesszik a székely termékeket. Havi 4000 euróért valamit mutassatok a képmutatáson kivüll, vagy 4 év múlva ismét meg igéritek ismét igértek
A pályázatok fedezik a „veszteséget”😆
A kisgazdákat sajnálom, de a nagyokat valahogy nem tudom!!! Legtöbbjük vagyona, kapcsolatai a régi rendszerhez köthetők! Szövetkezetelnök, Téesz elnök, brigádos,szekus…..
Könczei úr be mert menni a kukoricába? Jó,h a medvék nem hántották meg!