Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár ezzel a gonddal első körben a Szociális Kifizetési és Felügyelőségi Ügynökség (AJPIS) szembesül (ők folyósítják a szociális segélyt), az érintettek, akiktől visszakövetelik a jogosulatlanul kapott összegeket, a munkaügyi hivatalnál, az adóhatóságnál is reklamálnak, majd sokan közülük külföldre mennek pénzt szerezni, dolgozni, ezért például a munkanélküliség is csökken egyes településeken, ahol sok a hátrányos helyzetű.
– Igaz, hogy az adózást illetően nagyon gyakran változnak a törvények, előírások, de a segélyezettek részéről is tapasztalható felületesség és tudatlanság, sőt szándékos törvénysértés is – mondta Kelemen Tibor, aki megemlítette, nagyon sokan például azért kénytelenek visszafizetni a segélyt, mert játékgépeken nyernek bizonyos összegeket, de nem sietnek három napon belül jelenteni azt a hatóságnak. Ám a nyeremények kiadásakor felveszik az illetők adatait, az adózandó jövedelemként szereplő összeg megjelenik az adóhivatal nyilvántartásában is.
Támpa Ödön, a Kovászna Megyei Szociális Kifizetési és Felügyelőségi Ügynökség igazgatója elmondta, időközönként összevetik a hivatalok (AJPIS és ANAF) adatbázisait, így a kifizetések szinte feléről derül ki utólag, hogy jogtalan volt. Nemcsak a szerencsejáték, hanem eladott ingatlan utáni jövedelem vagy egy-két hetes munkaviszonyból befolyó fizetés miatt is sokszor kényszerülnek visszakövetelni a segélyt. Az illetők azonosítása után tovább eljárni, az adósságot behajtani az adóhivatal illetékes.