A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kilenc helyszínből, ahová az SZTT juttat a csomagból, öt új. A héten Hargita megyében Csobotfalvára, a Xántus János iskolába és óvodába, a székelyudvarhelyi Ficánka Óvodába, Maros megyében a szovátai Domokos Kázmér-iskolába, valamint Háromszéken a fotos-martonosi, bodoki és teleki óvodákba, illetve a sepsiszentgyörgyi Benedek Elek és Hófehérke Napközi Otthonokba látogattak el az adományokkal a SZTT képviselői, egyúttal a személyes kapcsolatokat is építvén, erősítvén.
– A kisebb óvodákban kevesebb a lehetőség, de családiasabb a hangulat, nincs annyi megszorítás, nyitottabbak az új dolgokra – mondta az SZTT igazgatója, Bereczki Kinga. – Ugyanakkor ezzel a gesztussal szeretnénk az ott dolgozó óvónőket bevonni a tehetséggondozásba, a tehetségsegítő tanács munkájába. Ha tehetségponttá válik egy óvoda, az rengeteg előnnyel jár: az ott dolgozók bekerülnek egy információs hálóba, amely által tovább gazdagodhatnak, hozzáférnek módszertani képzésekhez, részt vehetnek cserekapcsolatokban, ösztöndíjakhoz juthatnak hozzá, pályázhatnak.
Az SZTT nyolc éve végzett tehetséggondozó munkájának, a sok eddigi képzésnek köszönhetően már nagyon sok pedagógus megtanulta mi az egyéni fejlesztési terv, hogyan mérik a készségeket, mit jelent a tehetségkövetés, mire kell odafigyelni az oktatás során. Nem föltétlenül a kimagasló tehetség ápolását tekintik célnak, vagy hogy a gyermekek a versenyeken teljesítsenek: azt tekintik feladatuknak hogy mindenki kibontakoztathassa saját képességeit – legalábbis ezt a szemléletváltást látja üdvösnek Bereczki Kinga.
Ehhez járulnak hozzá a most kiosztott, 600-tól 2000 lejig terjedő értékű csomagok is, amelyeket a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége szakembereinek segítségével állítottak össze olyanformán, hogy mindegyikbe kerüljön művészeti, logikai, kreativitásfejlesztő játék. Az árbeli eltérés elsősorban az okoskockák árából adódik, mert ennek az eszköznek is hét, különböző tanulmányi szinteknek megfelelő típusa van, különböző nehézségi fokokkal. A magyar fejlesztésű játék alkalmas a képességek felmérésére, fejlesztésére, a sajátos nevelési igényű gyermekek kiszűrésére és az iskolára való rákészülésre.