A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tanulmányi börze megszervezését előírja a tanügyi törvény, illetve a szakiskolákra vonatkozó módszertan, és bár a főtéren jelen voltak mind az elméleti oktatást nyújtó középiskolák (Székely Mikó Kollégium, Református Kollégium, Mikes Kelemen Gimnázium, Mihai Viteazul Főgimnázium) és a művészeti középiskola is, mégis a szakoktatás palettájának ismertetése bírt nagyobb nyomatékkal. A jelenlevő tanintézmények elméleti, illetve szakközépiskolai szakjai a maguk során szemléletesen bemutatták, miről szól az ő gyakorlatuk.
A legtöbb szakot integráló Puskás Tivadar Szakközépiskola felvonultatta szimulátorát, amit az autóvillanyszerelőnek tanulók használnak, az automatizálás szakos végzősök pedig a gyakorlati szakvizsgára készített okos szerkentyűket mutatták meg: többek között távvezérléssel, hangvezérléssel irányítható automatát, ami bármit meg tud fogni, napelemes telefontöltőt, de jelen volt az iskolában működő elsősegélyoktatásra szolgáló labor működtetője, a Salvatore Egyesület és vezetője, Buna Hunor is, akik a szívleálláskor szükséges közbelépés módszertanát szemléltette-magyarázta.
Eközben a kőszínpadon a Plugor Sándor Művészeti Középiskola énekszakos diákjai adtak elő közismert slágereket, vagy a mikós néptáncosok táncoltak, és a Mihai Viteazul középiskola tánccsoportja is bemutatkozott, bár azt sokan nem vették jónéven, hogy a hangerővel nem spóroltak. A Székely Mikó Kollégium kisfilmet készített az iskolai életről és egy nagyképernyőn vetítette azt, de a sulira jellemző tanulás utáni sportra és egészséges életmódra utalva röplabdázásra adott lehetőséget a tér közepén, míg a tér sarkában a Református Kollégium gitárzenekara szolgáltatott hangulatos térzenét.
Popescu Marius szakoktatásért felelős tanfelügyelő a helyszínen elmondta: igyekeznek a gazdaság által kért szakokat működtetni a közép- és szakiskolákban, mert a turizmusban, az élelmiszeriparban, az elektronikában óriási a fejlődés, a hagyományos fémforgácsolást pedig szinte teljesen kiszorította az CNC-megmunkálás. Az oktatás gyakorlati része azonban nehezített pálya, mert a jó szakemberek, az egyes fokozatú címzetes tanárok elmentek nyugdíjba, sokuk helyére helyettesítő tanárok kerültek.
Az oktatási vásár (vagy kiállítás) végső célja az volt, hogy más, vonzó formában mutassa meg, milyen lehetőségek vannak egy-egy iskolában, és a nap folyamán több vidéki iskolából is diákcsoportokat lehetett látni egy-egy standnál. Aki ügyes volt, az a legrövidebb úton terelgette az utánpótlást a tanintézménybe: a mikósok például QR-kódos cédulákat osztogattak, ami arra az oldalra vitte a gyerekeket, ahol be lehet iratkozni a kollégiumba.
Fotó: Bodor Tünde